Stosowanie kremów z filtrem dla wielu z nas jest uciążliwe. Zaaferowani np. wycieczkami, kąpielami zapominamy o odpowiedniej ochronie skóry.

Jest to jednak bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niezwykle ważne jest, zawsze przed wyjściem na słońce, użycie produktu z filtrem. Nie można zapominać o posmarowaniu nim również twarzy. Ta część naszego ciała jest niezwykle podatna na poparzenia słoneczne.

Rodzaje filtrów UV

Filtry UV chronią przed szkodliwym promieniowaniem. Promieniowanie UV jest niezwykle niebezpieczne, ponieważ wywołuje fale ultrafioletowe.

Powinniśmy ochraniać naszą skórę przed tymi falami, ponieważ niosą za sobą zagrożenie dla naszego zdrowia. Sprzyjać mogą rozwojowi wielu chorób skóry.

Kupić można filtr UV dwóch rodzajów. Należą do nich fizyczne filtry UV oraz chemiczne filtry UV.

Te pierwsze „odbijają” oraz rozpraszają promieniowanie. Nie wnikają w skórę.

Chemiczne filtry UV dostają się natomiast w głąb naskórka, a następnie absorbują energię, która jest niesiona przez promieniowanie słoneczne.

Nie są one jednak polecane osobom ze skórą wrażliwą, atopową oraz skłonną do alergii, ponieważ mogą powodować podrażnienia.

Jak dobrać krem z filtrem UV do karnacji?

Karnacja typu I charakteryzuje się skórą o kolorze bardzo jasnym. Dla osób z taką karnacją polecane są filtry z wysokim faktorem.

Należą do nich produkty z faktorem od 20 do 50+.

Osoby karnacją typu II, czyli karnacją jasną również są podatne na poparzenia słoneczne. Z tego powodu powinny wybierać powinny kremy z umiarkowanym filtrem.

Typ III to karnacja śniada. Osoby posiadające ją są bardziej odporne na poparzenie. Wybierać mogą kosmetyki z filtrem 15-20 SPF.

Osoby z karnacją oliwkową, czyli typ IV, stosować mogą natomiast produkty z SPF 15. Są one nieco bardziej odporne na poparzenia.

Rodzaj kremu z filtrem UV a rodzaj skóry

Produkty z filtrem UV warto dopasować do rodzaju cery. Osoby ze skórą normalną powinny wybierać kremy nawilżające charakteryzujące się nietłustą, nieklejącą się konsystencją.

Warto, aby w ich składzie była woda termalna, witamina E oraz wyciąg z alg. Ponadto nie powinny one zawierać parabenów.

Dla osób z rozszerzonymi naczynkami oraz przebarwieniami są natomiast przeznaczone produkty z filtrami o bardzo wysokim faktorze. Stosować je powinny również osoby z alergią na słońce, stosujące leki fotouczulające, antykoncepcyjne, antybiotyki, leki przeciwbólowe, krążeniowe, cukrzycowe, neurologiczne, wyciąg z dziurawca.

Kremy o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej są również przeznaczone dla skóry po różnych zabiegach dermatologicznych.

Osoby ze skórą tłustą, mieszaną albo trądzikową sięgać powinny po kremy z filtrem UV o lekkiej konsystencji, która szybko się wchłania, a przy tym nie powoduje błyszczenia się skóry. Preparaty te powinny posiadać również wysokie faktory ochrony przed słońcem.

Dlaczego warto stosować krem do twarzy z filtrem UV?

Kremy do twarzy z filtrem warto stosować, ponieważ blokują dostęp promieni słonecznych do głębszych warstw skóry. Przeciwdziałają one fotostarzeniu się skóry.

Zapobiegają różnym uszkodzeniom, utracie elastyczności, zmarszczkom, a także odwodnieniu skóry.

Ochraniają nas przed oparzeniami i rumieniem. Ponadto kremy z filtrem chronią przed podrażnieniami wywołanymi przez słońce.

Nie można zapominać o tym, aby używać ich mniej więcej co 3-4 godziny. Powinniśmy o tym pamiętać szczególnie po kontakcie z wodą, czy po intensywnym poceniu się.

Ponadto należy wiedzieć, że produkt z filtrem UV trzeba zastosować mniej więcej od 20 do 30 minut przed wejściem na słońce. Ten czas jest potrzebny po to, aby skóra zdążyła go wchłonąć.

Stosowanie kremów do twarzy z filtrami UV jest niezwykle ważne. Nie tylko chronią skórą przed poparzeniami, ale także przeciwdziałają powstawaniu różnych chorób.

 

Źródła

https://www.topestetic.pl/blog-uroda/filtry-dlaczego-warto-je-uzywac

https://www.vichy.pl/blog/krem-do-opalania-jak-go-dostosowac-do-rodzaju-karnacji/vmag60583.aspx

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo/filtr-uv-jaki-wybrac-rodzaje-filtrow-uv-aa-GuF9-7g9K-arP3.html

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x