Dlaczego warto się uśmiechać, będąc w towarzystwie? Jest się wtedy odbieranym bardziej pozytywnie, jako osoba otwarta i towarzyska. Uśmiechem można nieco poprawić nastrój wszystkich dookoła, dodać sobie pewności siebie w relacjach z ludźmi czy nawet zwiększyć szanse na udaną randkę. Jakie jeszcze elementy stanowią wizytówkę Twojego wyglądu i co ma na nie wpływ?

Co blokuje nas przed uśmiechem?

Żeby śmiało prezentować uśmiech i wywierać nim dobre wrażenie, zęby powinny być zadbane i zdrowe, czyli przede wszystkim bez widocznych ubytków i właściwie ustawione. W przypadku krzywych zębów rozważ wybór niewidocznego aparatu ortodontycznego – nakładek prostujących, żeby nie przyciągać uwagi do mankamentów urody metalowymi zamkami. Ubytki w uzębieniu, widoczne zmiany chorobowe czy nieestetyczny osad nazębny warto skonsultować z dentystą.

 

Dentyści i ortodonci, którzy pomogą Ci zadbać o piękny uśmiech, przyjmują na terenie całej Polski. W gabinecie ortodontycznym wykonywany jest skan jamy ustnej 3D, na którego podstawie później wykonywany jest zestaw przezroczystych nakładek, dopasowanych do indywidualnego kształtu Twoich zębów. Nakładki dostarczane są prosto do Twojego domu. Dostępność pięknego uśmiechu jest stuprocentowa – niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

W jak włosy

Piękny uśmiech to jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Na pierwszym miejscu warto zadbać o zdrowe i estetycznie wyglądające uzębienie. Kolejnym krokiem, który w ogromnym stopniu wpłynie na to, jak postrzegają Cię inni jest zadbanie o fryzurę. Nie musisz każdego dnia prezentować na głowie spektakularnej fryzury, jednak włosy zawsze powinny być schludnie ułożone i czyste.

 

Włosy to oprawa twarzy. Niestety wszelkie mankamenty fryzury, takie jak widoczne odrosty czy siwe pasma, są trudne do ukrycia i zwykle zostają zauważone. Staraj się dbać o swoje włosy zarówno pod kątem ich wyglądu, jak i zdrowia. Chociaż rozdwojone końcówki mogą nie być tak widoczne jak na przykład odrosty, odbierają one włosom ich naturalny blask, a zmatowienie fryzury jest dostrzegalne.

Ładna cera

Cera, podobnie jak zęby, może ukazywać innym naszą kondycję zdrowotną. Ładne zęby, czy cera będą odbierane przez nasze otoczenie jako objaw zdrowego organizmy i podświadomie kojarzyć się z dobrobytem, dobrym samopoczuciem. Właśnie dlatego zadbanie o zdrową cerę oraz zęby jest tak ważne pod względem wizerunkowym.

 

Skóra twarzy pozostaje nieustannie widoczna. Jej kondycja ma ogromny wpływ na wygląd całej twarzy. Chcąc cieszyć się piękną cerą pozbawioną niedoskonałości, przede wszystkim pamiętaj o jej regularnym oczyszczaniu i pielęgnacji, najlepiej codziennie rano i wieczorem.

Zadbane paznokcie

Twoje paznokcie nie muszą być długie i pomalowane, ale powinny być zawsze równo przycięte i czyste. Schludny wygląd dłoni składa się na całość naszego wizerunku. W przypadku łamliwości paznokci, warto zadbać o ich wzmocnienie za pomocą specjalnych odżywek.

 

Kolory lakierów, sposoby stylizacji paznokci naturalnych i tipsów, ozdoby czy styl to kwestia gustu, o którą nie warto się sprzeczać. Jedyne, co warto zapamiętać w tej kwestii, to umiar i klasa, czyli dostosowanie danej stylizacji paznokci do okazji i okoliczności.

Wizerunek a zdrowie

Dbając o odpowiedni wizerunek, warto zwrócić uwagę na wspomniane wyżej dostosowanie stylizacji do okoliczności. Warto jednak zauważyć, że wątkiem przewijającym się w największym stopniu podczas opowiadaniu o elementach, stanowiących wizytówkę wyglądu, jest dbanie o zdrowie. Osoby wyglądające na cieszące się zdrowiem i witalnością, wypadają znacznie lepiej w swoim otoczeniu.

 

Nieestetycznie wyglądające zęby to bardzo często jeden z tych elementów wyglądu, które przykuwają naszą uwagę. Krzywe zęby potrafią przykuć uwagę i przytłumić piękny strój czy makijaż. Warto zadbać o podstawę swojego wizerunku i w pierwszej kolejności zająć się kwestiami zdrowotnymi, dotyczącymi zazwyczaj przede wszystkim zębów, cery lub niedoborów witamin objawiających się w łamliwości włosów, paznokci.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x