Post sponsorowany

Tworzenie się zmarszczek jest nieodłączonym i naturalnym procesem starzenia się. Mówiąc najprościej, kiedy ubywa kolagenu i elastyny, powstają zmarszczki. W naszej skórze umieszczona jest siatka zbudowana z elastycznych tkanek, która odpowiada za jej kształt i elastyczność. Składają się na nią włókna kolagenu oraz elastyny. Promienie słoneczne uszkadzają fabryki kolagenu oraz istniejące już włókienka. Przychodzi moment, w którym w ramach siatki podtrzymującej strukturę twarzy, pojawia się jej załamanie, co prowadzi do zapadania się skóry. Tak właśnie powstaje zmarszczka.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki dzielimy na: powierzchowne, głębokie, statystyczne i dynamiczne. Powierzchowne zlokalizowane są w okolicach oczu i na powierzchni policzków. Natomiast, zmarszczki głębokie pojawiają się w dolnej części czołowej i na szyi. Statyczne dostrzegamy wtedy, kiedy twarz jest nieruchoma. Dynamiczne uwydatniają się podczas ruchów twarzy, czyli kiedy się śmiejesz, mówisz czy marszczysz.

Kilka kroków prowadzących do zwalczania zmarszczek

Obecnie, rynek oferuje nam bardzo wiele możliwości. Przede wszystkim możemy korzystać z dostępnych, bardzo dobrych kremów przeciwzmarszczkowych, zabiegów kosmetycznych oraz metod inwazyjnych lub nieinwazyjnych zwalczania zmarszczek. Jednak na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę?

Po pierwsze, nawilżaj cerę codziennie rano i wieczorem, aby utrzymać nawilżoną skórę i zminimalizować drobne linie i zmarszczki. Prawidłowo nawilżona skóra jest szorstka, co pomaga w maskowaniu zmarszczek i sprawia, że ​​skóra wygląda młodziej.

Po drugie, postaw na dobre kremy przeciwzmarszczkowe. Wybieraj przede wszystkim takie, w których głównym składnikiem będzie colostrum, zawierający niezbędne czynniki wzrostu i łańcuch aminokwasów, na przykład Serum2h. Nakładaj kremy rano i wieczorem, wklepując je opuszkami palców na twarz i szyję. Tylko stosowanie kremów o dobrym składzie może zahamować procesy powstawania zmarszczek.

Po trzecie, ogranicz ekspozycję na Słońce. Promienie UV przyspieszają procesy powstawania i pogłębiania się zmarszczek. Dlatego też, zaleca się stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

Po czwarte, możesz skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak: dermabrazja, mikrodermabrazja, terapia laserowa czy peelingi chemiczne. Niektórzy decydują się także na wykonanie chirurgicznego liftingu twarzy lub wstrzykiwanie kolagenu czy kwasu hialuronowego.

Najważniejsza codzienna pielęgnacja

To o czym musimy pamiętać to dobór odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji naszej cery. Tylko te z dobrym składem, pozbawione parabenów oraz oparte na naturalnych składnikach będą skutecznie działać na naszą skórę. Ważne, abyśmy zwracali uwagę na regularność. Jedynie systematyczne, codzienne pielęgnowanie cery przyczyni się do jej właściwej regeneracji.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x