Efektywnie oczyścić organizm z toksyn można nawet w domu – do jego przeprowadzenia nie potrzeba wielu składników.

W jaki sposób go wykonać, aby nie zaszkodzić organizmowi? Czym są toksyny? O tym i innych ciekawych informacjach na temat oczyszczania organizmu przeczytasz w poniższym artykule.

Domowe przepisy na oczyszczanie organizmu

Przeprowadzanie regularnego oczyszczania organizmu jest niezwykle istotne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Dzięki temu można pozbyć się z organizmu wielu toksyn.

To doskonały sposób na nieinwazyjne polepszenie stanu naszego zdrowia. Sposobów na oczyszczanie organizmu jest wiele, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Toksyny

Organizm każdego z nas codziennie ma do czynienie z toksynami. Kontakt z nimi następuje przez powietrze, pożywienie, przedmioty codziennego użytku.

Mieszkańcy dużych miast borykają się z większa ilością toksyn niż mieszkańcy mniejszych miast, wsi. Powietrze bowiem jest zanieczyszczone pochodnymi spalanych śmieci, chemicznych, metalowych odpadów przemysłowych. Powinni oni w szczególności oczyszczać swój organizm.

W pożywieniu mogą występować natomiast pestycydy. Są one często rakotwórcze. Uszkadzają układ pokarmowy, powodują wady płodu.

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu może przeprowadzić każdy z nas w warunkach domowych. Do jego wykonania nie potrzeba wielu składników.

Nie należy jednak bagatelizować oczyszczania organizmu. Choć to nieinwazyjny domowy zabieg, może również wyrządzić krzywdę naszemu organizmowi. Warto, więc odpowiednio przygotować się do oczyszczania organizmu.

Jedną z najprostszych i najbardziej bezpiecznych metod oczyszczania organizmu jest oczyszczanie dietą owocowo warzywną. Zapewnia detoksykację organizmu oraz dostarczenie mu wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Spożywać należy wtedy duże ilości warzyw i owoców oraz pić spore ilości wody.

Należy pamiętać, że przy każdej z zastosowanych przez nas metod oczyszczania organizmu należy pić duże ilości wody. To podstawa przy detoksykacji organizmu.

Zaprzestać również należy korzystania z wszelkich używek.

Diety na oczyszczanie organizmu

Do najpopularniejszych diet na oczyszczanie organizmu w domu zalicza się:

 • dietę owocowo- warzywną– dieta ta, już wcześniej wspomniana, jest najbezpieczniejszą z diet oczyszczających. Dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników, witamin i minerałów,
 • dietę sokową– przez około dwa tygodnie powinno spożywać się lekkie posiłki. Wypijać należy wtedy minimum 1l świeżo wyciśniętych soków owocowych, owocowo warzywnych,
 • dieta zbożowa– to jedna z najbardziej bezpiecznych diet oczyszczających organizm. Podczas jej stosowania spożywa się na przykład gotowane ziarna dzikiego ryżu, kiełki, natkę pietruszki.
 • dieta cytrynowa– wybierając taki sposób na oczyszczenie organizmu należy spożywać lekkostrawne posiłki, a między nim wypijać sok wyciśnięty z dwóch do trzech cytryn. Sok ten może być rozcieńczony z wodą. Czas trwania takiej diety powinien wynosić 7 dni.

Tego typu diety mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe. Należy dlatego przed zdecydowaniem się na stosowanie jednej z nich skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania diet oczyszczających

Oczyszczanie organizmu to krok w kierunku zachowania oraz poprawy zdrowia, funkcjonowania naszych komórek i całego organizmu. Istnieją jednak przeciwwskazania do ich stosowania.

Do najczęściej występujących przeciwwskazań należą:

 • schorzenia układu pokarmowego,
 • układu krążenia,
 • układu moczowego,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Zioła

Podczas oczyszczania organizmu niezwykle istotną rolę odgrywają zioła. Usprawniają bowiem one detoksykację organizmu. Do ziół o najskuteczniejszym działaniu podczas oczyszczania organizmu należą:

 • pokrzywa – charakteryzuje ją działanie moczopędne. Usuwa z organizmu szkodliwe substancje. Przeciwdziała zatrzymywaniu się płynów w organizmie,
 • ostropest plamisty – to naturalny lek na marskość wątroby. Ma działanie odtruwające. Oczyszcza organizm z alkoholu. Zawiera sylimarol. Posiada właściwości regenerujące. Blokuje toksyny.
 • czystek – podobnie jak pokrzywa charakteryzuje się właściwościami moczopędnymi. Jest skuteczny w oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich. Przyczynia się o prawidłowej równowagi flory bakteryjnej,.
 • melisa lekarska – charakteryzuje ją działanie rozkurczające. Wzmacnia procesy ochronne wątroby.
 • rumianek – wykazuje on działanie przeciw zapalne. Usprawnia proces usuwania złogów jelitowych.

Domowe oczyszczanie organizmu to świetny sposób na poprawę zdrowia, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę. Polecane jest każdemu, jednak przeprowadzać należy je z rozsądkiem.

Źródła:

https://zdrowie.tvn.pl/a/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn-dieta-ziola-domowe-sposoby

https://diagnozujmy.pl/oczyszczanie-organizmu-detoks/

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x