Post sponsorowany

Lekarze i dietetycy coraz częściej zwracają uwagę na to, że sposób żywienia bardzo wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Stąd popularne stały się różnego rodzaju diety, mające na celu wyeliminować z naszych jadłospisów niezdrowe przekąski i oczyścić nasz organizm. Fenomenem okazała się dieta sokowa specjalnymi sokami oczyszczającymi. Co warto o niej wiedzieć? Dlaczego warto przeprowadzić taką dietę sokową?

 

Czym jest dieta sokowa?

Dieta sokowa nazywana też detoksem to forma oczyszczenia organizmu przez picie specjalnie przygotowanych soków. Ich skład jest tak skomponowany, by zapewniać nam wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze, a jednocześnie wspomóc organizm w usuwaniu nagromadzonych w nim toksyn. A to niestety problem wielu z nas. Skąd to wynika? Niezdrowe jedzenie, zanieczyszczone powietrze i nadmierny stres powodują, że do naszych organizmów dostają się szkodliwe toksyny i nie zostają w odpowiednim czasie wydalone.

To z kolei przekłada się na nasze samopoczucie. Trudności z wysypianiem się, częste bóle głowy i migreny, zaparcia i wzdęcia oraz spowolniony metabolizm – to wszystko może być skutkiem zanieczyszczonego organizmu. Dlatego jego oczyszczenie może być bardzo ważnym krokiem na drodze do lepszego i zdrowszego życia. Detoks sokowy przeprowadzony od czasu do czasu z pewnością nam w tym pomoże. Więcej o diecie sokowej znajdziesz tutaj: https://www.sportfoodsoki.pl/smartblog/11_dieta-sokowa.html.

dieta sokowa zdrowe soki

Rodzaje soków do diety

Aby detoks sokowy był przeprowadzony we właściwy sposób, trzeba użyć odpowiednich soków. Najlepsze są soki tłoczone na zimno metodą ColdPress oferowane przez markę SPORTFOOD. Ta forma produkcji sprawia, że soki nie ulegają utlenianiu, zatem zachowują wszystkie witaminy, składniki mineralne i błonnik obecne w surowych owocach i warzywach. Dzięki temu są pożywne i syte. To bardzo ważne, ponieważ w trakcie diety sokowej nie spożywamy żadnych posiłków oprócz wspomnianych soków. Dieta sokowa powinna trwać od jednego do kilku dni. SPORTFOOD posiada w sprzedaży gotowe pakiety 1-dniowe, 3-dniowe, 7-dniowe i 14-dniowe z odpowiednią ilością soków na każdy dzień w różnych, ciekawych smakach.

Dzięki temu w trakcie diety nie czujemy głodu ani ochoty na niezdrowe przekąski. Ale mamy możliwość też samodzielnie wybrać ilość i smaki soków i stosować je nie tylko w formie diety sokowej, ale jako dodatek do zbilansowanej diety. Dieta sokowa, oprócz oczyszczenia organizmu, daje też efekty w postaci zgubienia zbędnych kilogramów. Choć nie jest to dieta odchudzająca, z pewnością stanowi do niej bardzo dobry wstęp, gdyż pozwala bez większego wysiłku pozbyć się ochoty na słodycze, które są chyba największą pokusą w czasie diety.

 

Gdzie kupić dobre soki?

Jak już wspomnieliśmy, SPORTFOOD oferuje swoje produkty, między innymi soki, w sprzedaży w różnych pakietach. Można je zamawiać drogą elektroniczną na stronie www.sportfoodsoki.pl. Co ciekawe, istnieje możliwość zamówienia soków z dostawą do domu na terenie całej Polski, co jest bardzo wygodne.

dieta sokowa zdrowe soki

Zalety diety sokowej

Dieta oczyszczająca sokami może nam pomóc w krótkim czasie poprawić swoje samopoczucie, podnieść odporność organizmów i zyskać więcej energii. Soki tłoczone metodą ColdPress to przepyszne bomby witaminowe, które dostarczają naszym organizmom mnóstwo cennych składników odżywczych. Uzupełnienie ich niedoborów wzmocni nas szybko i skutecznie.

Już po paru dniach zauważymy, że przeminęły dotąd dokuczliwe przypadłości, jak chociażby problemy z trawieniem, ze snem, nadmierna nerwowość czy skłonność do przeziębień. A to z kolei przełoży się na jakość naszego życia. Nie dadzą nam tego żadne suplementy diety, stosowane nawet przez wiele tygodni.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x