Post sponsorowany

Współcześnie wizyta u psychologa przestaje być powodem do wstydu. Coraz więcej mówi się o zdrowiu psychicznym i konieczności jego zachowania jako o warunku niezbędnym nie tylko do szczęśliwego życia, ale również zachowania homeostazy organizmu. W rozwiązaniu codziennych problemów pomaga psychoterapeuta na drodze terapii w wybranym nurcie terapeutycznym.

  1. Dobry psychoterapeuta Poznań – wyszkolony teoretycznie i praktycznie
  2. W czym może pomóc psychoterapeuta?
  3. Psycholog w Poznaniu – jak zacząć terapię?

Psychoterapeuta to specjalista, który zajmuje się nie tylko leczeniem zaburzeń psychicznych, ale również działaniami profilaktycznymi i rehabilitacją. W swojej pracy kieruje się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, ale także specjalnym kodeksem etycznym, który, podobnie jak w przypadku lekarzy, nakazuje psychoterapeucie kierować się przede wszystkim dobrem pacjenta. 

Dobry psychoterapeuta Poznań – wyszkolony teoretycznie i praktycznie

Zawód psychoterapeuty wymaga wielu lat nauki i szkolenia się. Ścieżka edukacyjna jest długa i opiera się nie tylko na przygotowaniu teoretycznym, ale przede wszystkim praktycznym. Początkiem są studia magisterskie na kierunku humanistycznym lub społecznym – najczęściej jest to psychologia ze specjalizacją kliniczną. Kolejny krok to szkoła psychoterapii, która trwa 4 lata. Tytuł psychoterapeuty otrzymuje się dopiero po udokumentowaniu wymaganej liczby godzin i lat praktycznego wykonywania tego zawodu z udziałem superwizora, oraz po zdaniu egzaminu. Dobry psychoterapeuta kształci się więc przez minimum 12 lat.

W czym może pomóc psychoterapeuta?

W zakres działań psychoterapeuty wchodzi pomoc psychologiczna we wszelkiego typu trudnych, życiowych sytuacjach. Konsultacja i terapia może obejmować więc naukę radzenia sobie ze stresem, przepracowanie problemu utraty ukochanej osoby, leczenie zaburzeń psychicznych, np. depresji, nerwicy lub fobii, a także rozwiązanie z pozoru prozaicznych problemów, jak niemożność utrzymania stałej pracy. Psychoterapeuta ma znacznie szersze spektrum pracy, o czym świadczy zakres pomocy, oferowanej przez jeden z czołowych gabinetów w Poznaniu https://klinika-lmc.pl/uslugi/konsultacja-psychologiczna/.

 Psycholog w Poznaniu – jak zacząć terapię?

Rozpoczęcie pracy z psychoterapeutą wymaga odwagi i uświadomienia sobie istnienia problemu. W sięgnięciu po pomoc wsparcia może udzielić najbliższe otoczenie. Pomocne jest również poznanie specyfiki relacji między psychoterapeutą a pacjentem. Psycholog w Poznaniu stwarza szansę na rozwiązanie problemu i przywrócenie stabilności w życiu psychicznym.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x