Zbliża się lato, więc wszyscy pragniemy mieć piękną figurę, która pozwoli nam na odsłonięcie swojego ciała w czasie upalnych dni. Pozbycie się zbędnych kilogramów sprawi, że nie tylko będziemy czuć się atrakcyjnie, ale również poczujemy się zdrowsi i pełni sił.

Wiele osób w tym czasie pragnie w szybki sposób stracić zbędne kilogramy i decyduje się na kilka dni drastycznej diety, a nawet głodówki. Takie zachowanie może odbić się na naszym zdrowiu i przyczyniać się do powstawania efektu jo-jo. Warto znać bezpieczne sposoby na dietę, które w kilka tygodni pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy i przyczynią się do utrzymania prawidłowej masy ciała przez długi czas.

Jakie niosą ze sobą ryzyko nieprawidłowe diety?

Szybkie diety cud, na których temat możemy przeczytać w internecie są najczęściej niezdrowe i niebezpieczne. Według ich twórców są to diety, które w tydzień (czasem nawet kilka dni!) sprawią, że schudniemy kilkanaście kilogramów. Autorzy tych diet zapominają jednak wspomnieć, że utrata tak dużej masy ciała w tak krótkim okresie czasowym odbija się na naszym zdrowiu. Przy takiej diecie organizm przestaje pracować prawidłowo i jesteśmy narażeni na jego nieodwracalne uszkodzenia.

Nie wolno zapominać, że obiecana ilość zrzuconych kilogramów, to jedynie puste słowa, która mają za zadanie zachęcić nas do stosowania diety na sobie. Nie często się zdarza, że w ciągu kilku dni jesteśmy w stanie zrzucić nawet dziesięć kilogramów. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy nie jemy nic. Jednak odmówienie sobie posiłku na kilka dni może prowadzić do poważnych chorób.

Warto również wiedzieć, że zła dieta, przez którą nasza waga drastycznie zmaleje w krótkim czasie, może powodować, że przytyjemy dwa razy więcej kiedy przestaniemy stosować się do drastycznej diety. Dzieje się tak, ponieważ po takiej głodówce nasz organizm będzie magazynował znacznie więcej tłuszczu i substancji odżywczych w obawie, że sytuacja się powtórzy i zostanie on ich pozbawiony na kilka dni. 

Opisane wyżej diety mogą przynieść więcej szkód niż pożytku, nie poprawią naszego samopoczucia czy wyglądu. Często przez takie diety czujemy się jeszcze bardziej zmęczeni, a wycieńczenie organizmu widoczne jest również na naszej twarzy.

Kiedy rozpocząć dietę i kto powinien wybrać dietę dla siebie?

Rozpoczęcie diety może mieć początek w dowolnym momencie. Jeśli chcemy widzieć pełne efekty latem, najlepiej zacząć odpowiednią dietę już zimą. W okresie zimowym często przybieramy na wadze, więc jeśli chcemy pięknie wyglądać latem, należy zadbać o prawidłową dietę w zimnym i wymagającym okresie.

Dieta może zostać stosowana przez każdego. Ważne jest jednak, byśmy określili powód, dla którego chcemy rozpocząć dietę. Wtedy wybierzemy odpowiednią dla nas dietę, która pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel. Istnieje wiele diet, które mogą pomóc w wybranej dziedzinie. Warto określić co jest naszym celem, by wybrać dla siebie najbezpieczniejszą dietę.

Rodzaje diet

Jest wiele rodzajów diet, więc każdy może wybrać idealną dla siebie. Nie ważne jest jaką dietę wybierzemy, jeśli jest ona zdrowa, poprawi funkcjonowanie naszego organizmu i zdecydowanie przyczyni się do polepszenia wyglądu.

Dieta oczyszczająca

Polega na oczyszczeniu naszego organizmu z toksyn i innych substancji szkodliwych dla zdrowia. Ma ona na celu polepszenie pracy organizmu oraz naszego zdrowa. Powinna zostać stosowana przez każdego, ponieważ w dzisiejszych czasach narażeni jesteśmy na szkodliwe substancje wnikające do naszej krwi.

Toksyny sprawiają, że tworzy się znacznie większa ilość wolnych rodników, które mają przyczyniać się do powstawania poważnych chorób, nawet nowotworów. Ważne jest więc, by od czasu do czasu każdy z nas zastosował bezpieczną dietę oczyszczającą, która pomoże nam uregulować funkcjonowanie naszego organizmu i wydalenie jak największej ilości szkodliwych substancji.

To zdecydowanie przyczyni się do poprawy naszego wyglądu, ponieważ nadmiar toksyn sprawia, że nasza skóra staje się zanieczyszczona i szara. Wpływają one również na przyśpieszenie procesu starzenia. Pozbycie się toksyn z krwi spowolni ten proces i przyczyni się do szybszej regeneracji tkanek skóry.

Dieta odchudzająca

Powinna być stosowana jedynie przez osoby, które ciepią na nadwagę lub otyłość. Nie powinno się stosować diet odchudzających, kiedy masa naszego ciała jest odpowiednia do naszego wzrostu. Takie diety są zazwyczaj stosowane prze kobiety, zwłaszcza w okresie poprzedzającym lato.

Diety odchudzające mogą być bardzo niebezpieczne. Istnieje wiele diet, które wymagają drastycznych zachowań. Odpowiednie diety nie powinny nam odbierać jedzenia czy picia, a jedynie eliminować z jadłospisu składniki, które mogą spowalniać metabolizm, są bardzo kaloryczne i przyczyniają się do wzrostu tkanki tłuszczowej. Jednak przy tym nie mogą odbierać ważnych składników odżywczych, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Kolejnym ważnym elementem każdej bezpiecznej i zdrowej diety jest czas. Tylko w ciągu kilku tygodni stosowania takiej diety jesteśmy w stanie otrzymać trwałe i widoczne efekty. O tym koniecznie warto pamiętać, kiedy decydujemy się na stosowanie diety odchudzającej.

Dieta budulcowa

Ten rodzaj diety pomaga w redukcji masy tłuszczowej i zbudowanie masy mięśniowej. W tej diecie powinny znajdować się odpowiednie witaminy i minerały, które pomogą w procesie regeneracji mięśni i stawów po każdym wysiłku fizycznym. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bez odpowiedniej regeneracji, mięśnie i stawy niszczą się, a ich rozbudowa nie jest możliwa.

Warto również spożywać odpowiednie ilości białka, ponieważ bierze ono udział w syntezie białek w mięśniach. Ma to wpływ na ich rozbudowę i wzmocnienie. Diety budulcowe powinny rozpocząć osoby, które ćwiczą regularnie i chcicą wesprzeć swój organizm. Osoby, które nie uprawiają sportu powinny zrezygnować z takiego rodzaju diety, ponieważ może się ona przyczynić do wzrostu masy ciała.

Naturalne sposoby na bezpieczne odchudzanie

Ważne jest, by wybrać tylko bezpieczną i sprawdzoną dietę. Nie należy liczyć, że dieta, która trwa niecały tydzień może być rozwiązaniem dla naszego problemu. Odpowiednia dieta, to przede wszystkim czas i regularność działań.
Oto kilka sposobów na bezpieczne odchudzanie:

1. Pamiętaj o wodzie

Podczas diety nie powinno się pić słodkich napojów gazowanych. Mają one negatywny wpływ na procesy trawienne. Jednak nie wolno zapominać o wodzie. Zmniejszenie ilości pitej wody wcale nie zmniejszy naszej masy ciała. Woda obciąża naszą wagę tylko do momentu jej wydalenia, następuje to jeszcze tego samego dnia.

Należy pić dwa litry wody dziennie, ponieważ niesie to ze sobą dużo korzyści podczas diety. Odpowiednia ilość wody w naszym organizmie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania metabolizmu, idzie za tym szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Picie wody jest ważne przy każdego rodzaju diecie. Jeśli chcemy stracić na wadzę, woda pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Gdy stosujemy dietę oczyszczającą, woda jest niezbędnym składnikiem, który pomoże wydalić szkodliwe substancje z naszego organizmu. Natomiast dla diety budulcowej woda jest ważnym składnikiem, ponieważ sportowcy przez częsty wysiłek fizyczny mogą cierpieć z powodu odwodnienia.

2. Dieta pełna witamin i minerałów to zdrowa i bezpieczna dieta

Tylko takie powinny być przez nas stosowane. Jest to niezwykle ważne, ponieważ przez zmiany zachodzące wtedy w organizmie mogą pozbawić nas odpowiednich i niezbędnych do życia składników odżywczych. Niedobór wielu witamin czy minerałów może powodować nieprzyjemne dolegliwości.

W przypadku diety odchudzającej, proces spalania tkanki tłuszczowej może być zatrzymany. Kiedy stosujemy dietę budulcową, to może nieść to za sobą poważne uszkodzenia mięśni i stawów. Przy diecie oczyszczającej, nie mającej w sobie odpowiedniej ilości witamin i minerałów, może ona mieć odwrotny skutek.

Decydując się na dietę powinniśmy jeść jak największą ilość owoców i warzyw, ponieważ są one bogatym źródłem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Przy tym większość z nich jest niskokaloryczna i nie trzeba ich odmierzać.

3. Systematyczność stosowania diety

Jeśli będziemy stosowali się do zasad wybranej przez nas diety kilka dni, a przez kolejne o niej zapomnimy i ponownie wrócimy, nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Zasadą dobrej i bezpiecznej diety jest regularność. Kiedy chcemy widzieć odpowiednie efekty stosowanej przez nas diety, musimy korzystać z niej przez określony czas nieprzerwanie.

Nawet jeden dzień przerwy w diecie może skutkować jej zaburzeniem. Należy więc pamiętać, by stosować dietę dłużej niż trzy dni z przerwami. Jeśli decydujemy się na stosowanie diety musimy być przygotowani na to, by trwała ona nawet kilkanaście tygodni.

4. Czas sprzymierzeńcem każdej diety

Im dłużej ją stosujemy, tym lepsze i większe efekty są dla nas widoczne. Warto więc pamiętać, by stosować dietę jak jest to wskazane. Należy pamiętać, że drastyczna zmiana zdrowej diety na dietę pełną tłuszczu i węglowodanów może sprawić, że efekty jakie osiągnęliśmy mogą zostać stracone w ciągu tygodnia.

Osiągnięcie wymarzonego celu nie oznacza, że musimy rezygnować z diety. Warto stosować ją według wskazań, by polepszyć osiągnięte efekty lub utrzymać je. Powinniśmy również pamiętać, że stosowanie diety przez tydzień nie da nam niezwykłych efektów. Kiedy po tygodniu stosowania diety nie widzimy żadnych zmian, nie znaczy to, że nie działa. Tydzień to po prostu za mało, by widoczne były jakiekolwiek zmiany w naszym ciele.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x