Post sponsorowany

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w ludzkim organizmie. Spełnia wiele funkcji, wpływając na pracę poszczególnych narządów. To, w jaki sposób jest „eksploatowana”, decyduje o prawidłowym jej funkcjonowaniu, ale i innych układów w całym organizmie. Schorzeń dotykających wątrobę jest całe mnóstwo, a na przebieg leczenia, hamowanie rozwoju niektórych chorób, ale i codzienną pracę wątroby, niebagatelny wpływ ma żywienie.

Funkcje wątroby

1,5 kg to przybliżona masa wątroby, która stanowi największy gruczoł w ludzkim organizmie. Jej funkcje są różnorakie. Do najważniejszych można zaliczyć funkcję metaboliczną. Nie bez powodu wątrobę określa się mianem „centrum metabolicznego” organizmu. Jej zadaniem jest bowiem przemiana składników odżywczych, które dostarczane są wraz z pokarmem. Przemianom podlegają tu węglowodany, białka, tłuszcze, ale i witaminy. Wątroba gromadzi również zapasy, głównie glikogen, który stanowi część z pokładów energii.

Wątroba jest odpowiedzialna za przemiany hemu – czerwonego barwnika krwi. Można mówić kolejno o roli wydzielniczej, bowiem wydziela żółć do przewodu pokarmowego. Funkcja, która jest nam najbardziej znana, to odtruwanie. Wątroba stanowi dla nas swoisty „magazyn” toksyn, zbędnych produktów przemiany materii, „chemii”, która dostarczana jest w dużej mierze wraz z pożywieniem. To dzięki temu narządowi możemy liczyć na odtruwanie, detoksykację, neutralizację.

Żywienie dla funkcjonowania wątroby, jej sprawnej pracy i możliwości skutecznego odtruwania, ma zatem ogromne znaczenie. Także z tego względu, że brak wspomożenia skutkuje niemożnością podejmowania przez tenże gruczoł pracy, będącej w stanie zniwelować nadmiar toksyn. Wątroba, jak każdy narząd, potrzebuje wspomagania, by efektywnie radzić sobie z coraz większą ilością niekorzystnie działających substancji, które ze środowiska zewnętrznego trafiają wprost do organizmu.

Jak wspomagać pracę wątroby?

Wcześniej wspomniane funkcje to tylko nikła ich liczba spośród ponad 500 funkcji, jakie spełnia wątroba. Biorąc pod uwagę jej „wielofunkcyjność”, trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że narząd ten także potrzebuje oczyszczenia i wspomagania.

Wątroba zaczyna szwankować, gdy musi zmagać się z nadmiarem alkoholu, ale i innych używek. Funkcjonowanie narządu zostaje zaburzone w momencie powiększania się wątroby, a to może być skutkiem stłuszczenia. Dużym zagrożeniem jest nadużywanie leków, jak i stosowanie długotrwałych głodówek bądź restrykcyjnych diet odchudzających, które bazują tylko i wyłącznie na spożywaniu produktów z jednej grupy.

Pracę wątroby na co dzień mogą wspomóc powszechnie dostępne medykamenty – informacje o produkcie Hepatil, skład i inne istotne informacje, które można znaleźć pod adresem http://www.hepatil.com/produkty/hepatil, to krok w stronę wyboru odpowiedniego środka.

Dla zachowania prawidłowych mechanizmów pracy wątroby znaczenie ma także cholina, inaczej nazywana witaminą B4. Jej rolą jest uczestnictwo w tworzeniu i utrzymywaniu prawidłowej struktury komórek. Kontroluje funkcjonowanie mięśni, wpływa na pracę układu oddechowego oraz serca, a także na pracę mózgu, przede wszystkim obszarów odpowiedzialnych za pamięć.

Cholina tabletki to jeden ze sposobów, by zadbać o prawidłowe funkcjonowanie wątroby, w szczególności podczas jej przeciążenia. Dostarczanie choliny jest zalecane w dużej mierze osobom, które zmagają się z nadmiernym stresem, ale i dotąd nie zadbały o codzienny jadłospis. Używki, zła dieta to właśnie elementy wpływające na znaczne przeciążenie wątroby. Jej zapotrzebowanie na cholinę jest zatem znacznie większe, aniżeli organizm ma możliwości do jej wytwarzania.

Wątroba narażona na uszkodzenia poprzez stosowanie alkoholu, nadmiar leków, zmaganie się z toksynami czy wirusami, dzięki cholinie może liczyć na dodatkową ochronę. Można liczyć kolejno na wspomożenie procesów leczniczych w przypadku stwierdzonej marskości wątroby, zapalenia i stłuszczenia tegoż narządu.

Cholinę możemy znaleźć w wielu produktach spożywczych, jednak jakiekolwiek zaburzenia już występujące po stronie wątroby, wymagają dodatkowej suplementacji. Niezwykle ważne jest, by zadbać o ten narząd, bowiem spełnia tak wiele funkcji, że narastające zaburzenia doprowadzają ostatecznie nie tylko do osłabienia kondycji wątroby, ale i pozostałych narządów w organizmie ludzkim.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

ŹRÓDŁA:

http://longevitas.pl/cholina-czym-czego-nam-potrzebna/

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/cholina-witamina-b4-dzialanie-i-zrodla-wystepowania_43782.html

https://ostropestplamistyblog.files.wordpress.com/2013/09/dieta-watrobowa.pdf

http://www.narutowicz.krakow.pl/uploaded/FSiBundleContentBlockBundleEntityBlockFilesElement/filePath/578/dieta-w-chorobach-watroby-wyd.ii.pdf

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-odtruwajaca-watrobe-oczyszczanie-i-detoksykacja-watroby_36264.html

http://www.domzdrowia.pl/artykul/gdy-watroba-odmawia-posluszenstwa-wspomoz-ja-naturalnie-1495

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x