Post sponsorowany

Wokół zabiegów powiększania piersi powstało sporo mitów i bezpodstawnych obaw. A zarazem, decydując się na taki zabieg, wiele kobiet nie uwzględnia wszystkich czynników ryzyka. Podejmując decyzję o zabiegu, na pewno należy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób wpłynie on na przyszłą ciążę, urodzenie dziecka czy okres karmienia piersią. W związku z tym należy podjąć jedną z najważniejszych decyzji – kiedy konkretnie zdecydować się na zabieg wstawienia implantów.

Poczęcie i ciąża

Każdy implant stanowi ciało obce wewnątrz organizmu kobiety. I właśnie z tym związane są często obawy kobiet pragnących mieć piękne piersi. Zgromadzone obiektywne dane mówią o tym, że operacja powiększenia piersi w żaden sposób nie wpływa ani na proces i prawdopodobieństwo poczęcia dziecka, ani na sam przebieg ciąży. Takie badania przeprowadzili naukowcy w kilku krajach na świecie. W świetle uzyskanych danych, nie istnieje żadna zależność statystyczna pomiędzy liczbą przeprowadzonych zabiegów, a przypadkami obniżenia płodności (zdolności do spłodzenia zdrowego potomstwa).

Okres karmienia piersią

W okresie karmienia piersią implanty również w żaden sposób nie wpływają ani na samopoczucie matki, ani na komfort dziecka, jak również na jakość pokarmu matki. Zaledwie kilka dziesięcioleci temu sądzono, że zabieg powiększenia piersi uniemożliwia naturalne karmienie dziecka piersią. Jednak dziś wiemy, że nie jest to prawdą. Faktycznie warto jest zaplanować powiększenie piersi przynajmniej rok przed przewidzianym zajściem w ciążę, ale tylko po to, by dać organizmowi czas na całkowitą regenerację po zabiegu. Przy czym w dalszej perspektywie nie ma żadnych trudności.

Kiedy wykonać zabieg

Przy rozważaniu tej kwestii lekarze zalecają kierować się własnymi planami dotyczącymi czasu urodzenia dzieci. Poziom rozwoju chirurgii estetycznej i plastycznej dziś jest na tyle wysoki, że można bez obaw powiększać piersi, planując powiększenie rodziny w przyszłości. Młoda kobieta wcale nie musi rezygnować z własnych planów dotyczących doskonalenia swojego ciała. Powiększenie piersi w żaden sposób nie wyklucza ani poczęcia dziecka, ani bezpiecznego donoszenia ciąży, ani karmienia piersią.

Warto zrezygnować z powiększenia piersi jedynie w tym wypadku, gdy planujemy urodzić dziecko w najbliższym czasie, np. w ciągu najbliższego roku. Taki zabieg stanowi dość duże obciążenie dla organizmu, ciało powinno zregenerować się i dostosować do ciąży, by odpowiednio zareagować na nowe obciążenie.

Plastyka piersi i ich powiększenie związane są z jeszcze jednym zabiegiem jakiego wymaga wiele kobiet po zakończeniu okresu karmienia piersią. Korekta taka może być wykonana jednocześnie ze wstawieniem implantów. Zwiększenie średnicy otoczek sutkowych, zmiana koloru, deformacja – to są dość częste zjawiska po urodzeniu dziecka i karmieniu piersią. I jest to jeszcze jeden powód, by odroczyć plastykę piersi na okres po ciąży.

Po urodzeniu dziecka i karmieniu piersią wiele kobiet korzysta właśnie z zabiegów plastyki piersi, przy czym często jest to zabieg łączony: za jednym razem przeprowadza się lifting skóry, pozbycie się zbędnej tkanki i powiększenie rozmiaru, wstawienie implantów.

Horizon Medical Center

Warszawska Klinika

Warszawa

Lekarze specjaliści

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

 

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x