Post sponsorowany

Nie ma żadnych wątpliwości, że uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, kondycję i ciało. Co jednak w przypadku, gdy mamy problem z widzeniem i nie może swobodnie cieszyć się sportem? Jednym rozwiązaniem są właśnie soczewki kontaktowe, o których dzisiaj opowiemy nieco więcej. Podpowiemy w jakie szkła powinieneś się zaopatrzyć, na co zwracać szczególną uwagę i czego unikać podczas zakupu soczewek typowych dla uprawiania sportów.

Dlaczego są lepsze od okularów?

Przede wszystkim są dużo bezpieczniejsze, ponieważ bieganie czy jeżdżenie na rowerze, a tym bardziej trenowanie sztuk walki w okularach może sprawiać nie lada problemy i okazać się bardzo ryzykowne dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego soczewki kontaktowe powinny świetnie poradzić sobie jednocześnie z korygowaniem wady wzroku i uprawianiem sportów, gdzie masz pewność, że nic nie jest w stanie zrobić Ci krzywdy.

Po drugie, liczy się głównie komfort sportowca, który może swobodnie oglądać świat dookoła, co jest niezwykle ważne przy różnych dyscyplinach sportowych. Niestety okulary nieco ograniczają pole widzenia, a przy tym mogą zacząć parować, odbijać światło słoneczne czy zwyczajnie przeszkadzać, kiedy mamy styczność z różnymi warunkami atmosferycznymi. To zdecydowany minus, dlatego o wiele lepiej zaopatrzyć się w soczewki, które całkowicie przylegają do oka i umożliwiają widzenie, jak gdybyś nigdy nie miał problemu ze wzrokiem. To poczucie wygody może także odnosić się do noszenia okularów przeciwsłonecznych, gogli albo kasku, gdzie założenie okularów może nie tylko graniczyć z cudem, ale przede wszystkim sprawiać spory dyskomfort podczas treningów.

Jakie soczewki najlepiej wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że najczęściej polecanymi soczewkami dla sportowców są te modele jednodniowe i to z kilku względów. Pierwszym z nich jest zachowanie maksymalnej higieny oczu podczas ćwiczeń, a zwłaszcza gdy mowa o treningach na zewnątrz – pływanie, kolarstwo czy wspinaczka górska. Tutaj nasze oczy narażone są na wiele czynników zewnętrznych, a te z kolei mogą negatywnie wpływać na jakość struktury szkieł. Nawet codzienna pielęgnacja za pomocą płynów czyszczących, dezynfekujących czy nawilżających może okazać się niewystarczająca.

Nie ma potrzeby ryzykowania dostania się do oka bakterii i innych zanieczyszczeń ze środowiska, skoro możesz założyć soczewki jednodniowe i zaraz po treningu zdjąć je i założyć nową parę. To także dobry sposób za zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ wydatek na kupno soczewek miesięcznych dobrej firmy może okazać się zbędny, kiedy soczewka przypadkowo wypadnie nam w czasie ćwiczeń albo zniszczy się pod wpływem wody. Warto również zwrócić uwagę, aby w składzie czy właściwościach soczewek jednodniowych znalazła się informacja o filtrze UV, który jest bardzo dobrym kryterium zwłaszcza dla sportowców lubiących świeże powietrze.

Wszystkie te cechy znajdziesz na pewno w sklepie internetowym Mylenshop, gdzie oferowane są soczewki jednodniowe od wielu znanych i sprawdzonych producentów. Co więcej, możesz liczyć na szeroki wybór mocy każdej wady, czyli na soczewki sferyczne, toryczne oraz progresywne w konkurencyjnie niskich cenach.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x