Post sponsorowany

Czy można urlop wykorzystać w inny sposób, niż robiąc remont, leżąc na plaży lub podróżując po świecie? Oczywiście tak, bo chociaż wakacje, czy to letnie, czy zimowe, kojarzą się ze spędzaniem dni na błogim lenistwie lub na zwiedzaniu zabytków, to mogą być też okazją do podreperowania zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne z zabiegami fizykoterapii, hydroterapii i wieloma innymi w ośrodku Dobry Brat, są doskonałym sposobem na odpoczynek, który pozytywnie wpływa na stan organizmu oraz na samopoczucie psychiczne.

Kto korzysta z turnusów rehabilitacyjnych?

Wczasy rehabilitacyjne to oferta skierowana między innymi do osób niepełnosprawnych, takich, które mają pewne schorzenia aparatu ruchu, przeszli poważne choroby, przeżyli wypadek, cierpią na przewlekłą chorobę, która utrudnia im funkcjonowanie. Pobyt dwutygodniowy w dobrze przystosowanym do ich potrzeb ośrodku organizującym turnusy rehabilitacyjne, nie tylko pozwoli oderwać się od problemów dnia codziennego, ale także poprawić swoją sprawność i odpocząć wśród pięknej przyrody. Centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne Dobry Brat położone jest w sercu Borów Tucholskich, około 1,5 km od miejscowości Osiek. To miejsce znane ze swoich walorów przyrodniczych: są tutaj aż cztery rezerwaty przyrody, jeziora, w tym największe Kałębie, dookoła rosną sosny, które wpływają pozytywnie na układ oddechowy człowieka. Unikatowa roślinność oraz liczne gatunki zwierząt pozwalają na czerpanie radości nie tylko ze zróżnicowanych zabiegów, ale także z samego oddychania świeżym powietrzem, ze spacerów i spotkań towarzyskich na terenie ośrodka. Żaden z gości nie musi martwić się o posiłki, ma do dyspozycji pokój o wybranym standardzie i może korzystać z takich zabiegów, jak choćby krioterapia, jonoforeza, laseroterapia czy kinezyterapia.

Z oferty ośrodka chętnie korzystają także seniorzy, którzy często są samodzielni, ale skarżą się na różne problemy ze zdrowiem. To oni bardzo chętnie wykorzystują wyjazdy wakacyjne do podreperowania swojego stanu zdrowia. Wakacje dla seniorów połączone z seriami różnorodnych zabiegów, spotkaniami towarzyskimi, czy ich udziałem w wielu wydarzeniach kulturalnych, pozwalają im na cieszenie się beztroską, ale pod okiem specjalnie przeszkolonego personelu, który czuwa nad ich zdrowiem. Seniorzy powracający z turnusów do domów, mogą pochwalić się lepszą formą, wyższą odpornością organizmów, są wypoczęci i zadowoleni z życia. Dzięki właściwej organizacji wakacji połączonych z rehabilitacją proporcje między ćwiczeniami czy udziałem w terapiach a wolnym czasem i odpoczynkiem są idealnie wyważone.

Oczywiście z turnusów mogą korzystać także całe rodziny, osoby młode z problemami zdrowotnymi czy nadwagą. Na masaże, inhalacje, fizykoterapię czy zajęcia odchudzające skuszą się wszyscy ci, którzy zdają sobie sprawę z tego, że dbanie o zdrowie przez całe życie jest niezwykle ważne, a wczesne podejmowanie starań, by organizm funkcjonował poprawnie, pozwala cieszyć się pełną sprawnością nawet w wieku bardzo dojrzałym.

Jakich zabiegów można oczekiwać podczas turnusów rehabilitacyjnych?

Rehabilitacja i odnowa biologiczna to cykl odpowiednio dobranych i regularnie wykonywanych pod stałym nadzorem lekarza zabiegów. Ich różnorodność pozwala na zregenerowanie całego organizmu, a lekarz, który opiekuje się pacjentem podczas turnusu, kontroluje ich działanie. Podczas wczasów rehabilitacyjnych pacjent może więc zostać skierowany na różne zabiegi fizykoterapii:

kinezyterapia – to gimnastyka lecznicza, podczas której ruch ma kojący i leczniczy wpływ na cały organizm,

krioterapia – forma leczenia z zastosowaniem temperatur poniżej 0°C. Krioterapię zaleca się przy zapaleniach stawów, zmianach reumatologicznych, stanach pourazowych, bólach kręgosłupa,

hydroterapia – wodolecznictwo, czyli metoda leczenia polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody w różnych postaciach,

fonoforeza – leczenie przy pomocy ultradźwięków. Metoda ta pozwala na wykorzystanie drgań i mikromasażu w leczeniu stanów zapalnych stawów, po urazach czy w chorobie zwyrodnieniowej stawów,

jonoforeza – zabieg, który polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry siłami pola elektrycznego. Jonoforeza to zabieg pomocny w leczeniu bólu stawów i kręgosłupa,

ultradźwięki – polega na oddziaływaniu na głęboko położone struktury ciała falami ultradźwiękowymi,

laseroterapia – laser o małej mocy promieniując, wspomaga leczenie bólu, likwiduje stany zapalne i regeneruje tkanki i komórki.

terapia indywidualna – to indywidualna praca terapeuty z pacjentem. Obejmuje leczenie różnych dysfunkcji poprzez dobór odpowiedniej terapii fizjoterapeutycznej, która ukierunkowana jest na problem pacjenta. Terapia ma za zadanie likwidację istniejącego problemu i przywrócenie jak największej sprawności.

masaż – to bardzo ważny element rehabilitacji u osób, które przeszły ciężkie choroby, urazy, jak i odczuwają bóle kręgosłupa czy kostno-stawowe. Masaże przyspieszają powrót do zdrowia, łagodzą ból, a także poprawiają ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Warto pamiętać, że zabiegi powyższe są niezwykle skuteczne, ale podczas dłuższego ich stosowania. 10 dni to idealny czas, kiedy można wziąć udział w różnych formach leczenia, a przy okazji należycie odpocząć. Centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne Dobry Brat zapewnia także dodatkowe atrakcje w ramach odnowy biologicznej. Wczasowicze mogą korzystać z pobytów w grocie solnej, w saunie, z kąpieli w wodach leczniczych, czy z odprężających masaży całego ciała. Popularnością cieszą się także turnusy odchudzające, które pomagają zdrowo zrzucić nadmierne kilogramy, ale także uczą, jak poprawnie się odżywiać w domu i zmienić złe nawyki, które mają zgubny wpływ na sylwetkę i ogólne samopoczucie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x