Post sponsorowany

Skóra dojrzała wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Po delikatne preparaty warto sięgnąć również w przypadku osób chorych, wymagających wsparcia w codziennej higienie.

Pielęgnacja skóry dojrzałej- o czym warto pamiętać?

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Wpływ na starzenie skóry mają szczególnie promienie UV, stres oraz złe odżywianie. W wieku starszym pogorszeniu ulega również przyswajanie pokarmów, co jeszcze bardziej przyśpieszyć może proces upośledzenia fizjologicznych funkcji skóry, nazywanej ochronnym płaszczem organizmu.

Po 70 roku życia zmniejszają się również zdolności regeneracyjne samego narządu skóry. Bariera ochronna organizmu wydziela mniej łoju, staje się cieńsza i podatna na podrażnienia.

Niejednokrotnie dochodzi do zakłócenia naturalnego PH, a tym samym skóra staje się bardziej podatna na działanie bakterii i grzybów oraz powstanie infekcji i stanów zapalnych.

Aby temu zapobiegać, niezbędna jest specjalistyczna pielęgnacja, która wspomoże funkcje regeneracyjne organizmu. W wielu przypadkach przydatne mogą okazać się preparaty przeciwodleżynowe, a także pieluchomajtki dostępne na stronie https://seni.pl/pl_PL.

Pielęgnacja osób starszych i chorych – w jakie preparaty warto się zaopatrzyć?

Preparaty do pielęgnacji osób starszych powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb seniorów. Ich skóra, tracąca z wiekiem zdolności naprawcze, staje się osłabiona, a tym samym bardziej wrażliwa.

Seniorzy mogą mocniej odczuwać ból, spowodowany podrażnieniami i uszkodzeniami naskórka. Z tego powodu do pielęgnacji skóry dojrzałej polecane są kosmetyki dla alergików, nieposiadające składników drażniących.

Dobrze sprawdzają się środki zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, które natłuszczają skórę i tworzą na niej niezbędną warstwę ochronną. Takie preparaty sprawdzą się również do pielęgnacji osób chorych i leżących.

Wybierając kosmetyki dla osób starszych, warto zdecydować się na zakup preparatów jednej firmy, które dobrze uzupełniają swoje działanie.

Zapobiega to również możliwości wejścia składników chemicznych w niebezpieczną reakcję. Więcej informacji na temat środków do skóry dojrzałej znaleźć można na https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-care-pielegnacja-skory.

Oprócz odpowiedniego doboru preparatów pielęgnacyjnych konieczne jest również delikatne podejście do samych zabiegów higienicznych. Najlepiej, aby odbywały się w ustronnym miejscu, które zapewnia poczucie prywatności.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x