Łuszczyca jest jedną z częstszych dermatoz, która ma niestety charakter przewlekły. Może dotknąć ona każdego, bez względu na płeć czy wiek. Przyczyn powstawania tego uciążliwego schorzenia jest całe mnóstwo. Na szczęście w eliminacji objawów może pomóc nie tylko leczenie dermatologiczne, ale również odpowiednia pielęgnacja. Kosmetyki trzeba jednak wybierać starannie.

Jakie są przyczyny oraz objawy łuszczycy?

Dobrze byłoby znać najbardziej charakterystyczne objawy łuszczycy, a także mieć pojęcie na temat jej przyczyn. Wówczas walka z nią będzie zdecydowanie łatwiejsza. Do rozwoju łuszczycy predysponują czynniki genetyczne, na które niestety nie mamy większego wpływu. Łuszczyca może rozwijać się także u osób zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi. Powszechną przyczynę stanowi także przewlekły stres oraz kontakt z toksynami.

Objawy łuszczycy są dość znamienne. Pojawiają się plamy o czerwonobrunatnym zabarwieniu. Skóra z czasem zaczyna pokrywać się srebrzystą łuską, która odpada. Chorobie towarzyszy często świąd oraz pieczenie. Schorzenie to może pojawiać się na skórze rąk, nóg, a także na skórze twarzy.

Jakie składniki powinny być zawarte w kosmetykach?

Przy wyborze kosmetyków należy kierować się przede wszystkim ich składem. Najważniejsze jest to, aby kosmetyki były naturalne. Wówczas będą nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Naturalnym dermokosmetykom nie sposób odmówić także sporej wydajności.

W preparatach pielęgnacyjnych warto poszukiwać składników o potencjale przeciwzapalnym, bo złagodzą one zmiany skórne. Na pewno warto zaufać kosmetykom zawierającym błoto z Morza Martwego. Jest ono bogate w wiele cennych witamin i minerałów, które poprawiają stan skóry.

Ponadto, w kosmetykach dobrze poszukiwać naturalnych olejów. Doskonale sprawdzą się kremy zawierające olej z czarnuszki, a także olej lniany. Warto byłoby także zaufać sile olejku eterycznego z drzewa herbacianego, a także ekstraktowi z arniki górskiej. Jeżeli mamy trudność z samodzielnym wyborem dobrych jakościowo kosmetyków, najlepiej byłoby poprosić o pomoc doświadczonego dermatologa lub kosmetologa.

Jak stosować kosmetyki i jaką powinny mieć formę?

Kosmetyki naturalne pomocne w walce z łuszczycą charakteryzują się wszechstronnym działaniem. Warto także wiedzieć, że mają one różne formy. Dostępne są one w formie kremów, a także w formie balsamów. Nie sposób nie zauważyć, że wiele kosmetyków ma także postać żelów oraz maści. Aby móc pozbyć się uciążliwych objawów łuszczycy, należy rozpocząć regularną pielęgnację. Działania pielęgnacyjne powinny być równoległe do działań leczniczych.

Nie należy zapominać o tym, aby dermokosmetyki były stosowane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu. W przeciwnym bowiem razie pielęgnacja może nie przynieść większych rezultatów. Najważniejsza jest regularność, ale wskazana jest także cierpliwość. Bez niej na pewno nie uda nam się uzyskać zadowalających efektów. Te powinniśmy dostrzec po około dwóch, trzech tygodniach regularnego stosowania kosmetyków.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce-431.html

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x