Post sponsorowany

Trądzik to problem, który dotyka przede wszystkim nastolatków wchodzących w okres dojrzewania, jednak zdarza się, że stan cery pogarsza się wraz z wiekiem. Przyczyny mogą być różne, wiele jednak zależy od sposobu pielęgnacji twarzy i stosowanych kosmetyków. W jaki sposób dbać o cerę trądzikową, by poprawić jej stan?

Przyczyny trądziku

Przyczyn powstawania trądziku może być wiele, a oto najczęstsze z nich:

  • stres,
  • niewłaściwa dieta,
  • nieodpowiednie kosmetyki,
  • zaburzenia hormonalne,
  • promieniowanie słoneczne,
  • przyczyny genetyczne.

Jak dbać o skórę trądzikową?

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniego traktowania. Kosmetyki niedobrane do potrzeb skóry mogą jedynie zaszkodzić, dlatego warto poświęcić nieco uwagi produktom oraz sposobie ich stosowania.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji twarzy powinno być dokładne oczyszczanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku cery trądzikowej, która przeważnie jest tłusta lub mieszania. Nieusuwane zanieczyszczenia mogą powodować zaognienie się zmian, dlatego zawsze rano i wieczorem należy delikatnie oczyszczać twarz łagodnym żelem.

Tonizowanie

Jednym z zadań tego produktu jest odświeżenie cery, jednak to nie wszystko. Tonik ma zadanie ważniejsze – przywraca skórze odpowiednio kwaśne pH, które po myciu zmienia się na zasadowe. Dzięki temu hamuje rozwój bakterii i przygotowuje cerę na przyjęcie kremu.

Nawilżanie

Wciąż panuje błędne przekonanie, że cerę trądzikową należy głównie wysuszać. Nie jest to prawda – każdą skórę trzeba nawilżać. Dobrze jednak wybierać kosmetyki, które są dla cery delikatne i przede wszystkim nie są komedogenne, czyli nie powodują zatykania się porów.

Serum

Serum to coś więcej niż krem. To produkt o bardzo skoncentrowanym działaniu, którego składniki trafiają w głąb skóry, odżywiając ją mocniej niż krem. Serum do cery trądzikowej zawiera w sobie substancje, które przyspieszają regenerację skóry i gojenie się stanów zapalnych. Kosmetyk działa również antybakteryjnie, a także rozjaśnia przebarwienia i hamuje powstawanie nowych. Szczególnie korzystne działanie przejawiają azeloglicyna oraz niacynamid, czyli witamina B3. Substancje te ma w składzie m.in. A-serum od Nanili Professional.

Złuszczanie

Cera trądzikowa potrzebuje również złuszczania i usuwania obumarłych komórek naskórka. Warto jednak wybrać peeling enzymatyczny, który nie zawiera drobin – dzięki temu skóra nie będzie dodatkowo podrażniania. Regularne wykonywanie peelingów pozwala również na wyrównanie kolorytu skóry.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x