Wydawałoby się, że wraz z rozwojem i ogromnym postępem medycyny konwencjonalnej, medycyna naturalna zeszła na drugi plan, a nawet została nieco zapomniana. Nic bardziej mylnego, gdyż ostatnio przeżywa swój renesans. Czym jest i na czym polega medycyna naturalna i kiedy warto z niej skorzystać?

Czym jest i na czym polega medycyna naturalna?

Medycyna naturalna, inaczej zwana alternatywną lub niekonwencjonalną, to zbiór leków i metod diagnozowania oraz leczenia różnych dolegliwości i schorzeń, które nie są stosowane w medycynie konwencjonalnej. Leki i metody stosowane w medycynie naturalnej są pozbawione chemii, a także inwazyjnych ingerencji w ciało pacjenta. Należą do nich na przykład wszelkie zioła i ziołowe preparaty, a także różnorodne zabiegi, takie jak uwielbiane przez nasze babcie i dziadków i bardzo skuteczne stawianie baniek. Jednak i do medycyny naturalnej wdarła się nowoczesność i dziś wśród stosowanych w niej metod znaleźć można chociażby biorezonans. Choć jego historia sięga naprawdę zamierzchłych czasów, stosowane dziś urządzenia są bardzo nowoczesne i skuteczne, a wiedza na temat biorezonansu jest jeszcze większa. Medycyna naturalna ma dziś coraz więcej zwolenników, ale nie brakuje też jej przeciwników, którzy podważają jej skuteczność.

Medycyna naturalna znów coraz popularniejsza

Medycyna naturalna przeżywa dziś swój renesans. Dlaczego znów coraz częściej sięgamy po naturalne metody leczenia? Po pierwsze z sentymentem wracamy do dawnych czasów, czasów naszego dzieciństwa, kiedy wszelkie dolegliwości nasze babcie leczyły ziołami, a przeziębienie bańkami, ale też czosnkiem, miodem czy cytryną. Pamiętamy, że te sposoby przynosiły skutek, więc wracamy dziś do ich stosowania, zwłaszcza, że medycyna konwencjonalna to leki przepełnione chemią. Jesteśmy także bardziej świadomi tego, że koncernom farmaceutycznym zależy bardziej na zyskach niż dobru pacjentów. Wykorzystują nasze tempo życia i to, że nie możemy pozwolić sobie na chorowanie i proponują mnóstwo leków na przeziębienie, grypę i przeróżne dolegliwości, które można kupić nawet bez recepty. Leki te niby pomogą nam zwalczyć uciążliwe dolegliwości, ale często są doraźne i powodują szereg skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o ziołowych preparatach. Ponadto powodów renesansu medycyny naturalnej można upatrywać także w tym, że nie jest łatwo dziś dostać się do lekarza, trzeba bardzo długo czekać na wizyty, na prywatne z kolei nie każdego stać, a przecież chcemy pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości jak najszybciej. Szukamy więc na własną rękę sposobów na to, by sobie jakoś pomóc, bo przecież musimy pracować i być efektywni, by sprostać codziennemu natłokowi obowiązków. Często też bywa tak, że medycyna konwencjonalna ma problemy ze zdiagnozowaniem niektórych przypadków. Pacjenci chodzą od lekarza do lekarza, robią badania, biorą kolejne leki, a dolegliwości nie mijają. Nic dziwnego, że w takich sytuacjach w desperacji uciekają się do innych rozwiązań.

Kiedy warto skorzystać z medycyny naturalnej?

Przede wszystkim naturalne sposoby leczenia mogą pomóc nam pozbyć się różnych codziennych dolegliwości, takich jak bóle głowy, brzucha, stawów, nerwowość, problemy ze snem, niestrawność i wiele innych. Również przeziębienie i grypę możemy skutecznie leczyć naturalnymi sposobami. Wystarczy miód, czosnek, cytryna czy cebula. Z medycyny naturalnej warto korzystać, gdy obawiamy się stosowania konwencjonalnych leków i zabiegów. Obawiamy się na przykład bólu, długiej rekonwalescencji, kosztów czy w końcu skutków ubocznych i powikłań. W medycynie naturalnej wszelkie metody diagnozowania i leczenia są bezpieczne, nie są inwazyjne, nie wywołują nieprzyjemnych doznań ani skutków ubocznych. Z medycyny naturalnej powinny korzystać osoby, które mają problem z uzyskaniem diagnozy i odpowiedniego leczenia w medycynie konwencjonalnej. Naturalne sposoby leczenia może stosować każdy, kto jest przeciwnikiem faszerowania się chemicznymi preparatami, które nie zawsze pomagają.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x