Post sponsorowany

Mężczyźni z racji uwarunkowań genetycznych, o wiele częściej narażeni są na problemy związane z łysieniem androgenowym, polegającym na stopniowej utracie owłosienia wraz z wiekiem.

Problem ten dotyka wielu mężczyzn, czasem nawet bardzo młodych, dlatego też jest on jednym z powodów do kompleksów i złego samopoczucia, związanego z wyglądem. Określa się, że łysienie androgenowe jest przyczyną utraty włosów u mężczyzn w ponad 95% przypadków.

Na szczęście panowie borykający się z tym wstydliwym problemem mogą skutecznie poprawić swój wygląd, za pomocą pigmentacji medycznej skóry głowy, wykonywanej w salonach takich jak Mikrohair

Jak wygląda zabieg pigmentacji medycznej

Pigmentacja medyczna określana także zamiennie jako permanentny makijaż skalpu, polega na dorysowaniu kilkuset włosków, które imitują owłosienie na skórze głowy. Włoski te mają za zadanie uzupełnić łysiejące miejsca lub optycznie zagęścić przerzedzone partie owłosienia skóry głowy. Zabieg ten wykonywane jest przez wykwalifikowanych linergistów, którzy w pierwszej kolejności dobierają odpowiednie pigmenty, jak najbardziej zbliżone do koloru skóry głowy i koloru naturalnych włosów, dla uzyskania jak najbardziej realistycznego efektu.

Następnie za pomocą urządzenia, rozpoczynają oni wprowadzanie pigmentu pod skórę głowy. Pigment przez pierwsze kilka dni od wykonania zabiegu jest nieco ciemniejszy, dlatego też na pełen efekt należy poczekać, do momentu, aż rozjaśni się on do swojej docelowej barwy.

Dzięki temu zabiegowi wykonanemu przez specjalistów z Mikrohair można uzyskać niezwykle naturalny efekt, przypominający fryzurę ściętą na tak zwanego krótkiego jeżyka. Profesjonalnie wykonany zabieg sprawia, że niemal nie można odróżnić miejsc wypełnionych pigmentem, od tych gdzie występuje owłosienie.

Ile utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg

Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od wielu indywidualnych czynników, między innymi stopnia szybkości złuszczania się naskórka, a także pielęgnacji skóry głowy. Efekt po pigmentacji medycznej utrzymuje się najczęściej do 3 do nawet 6 lat.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x