Post sponsorowany

Nawet 40% Polaków cierpi na alergię, a do najczęstszych jej objawów zalicza się alergiczny nieżyt nosa, astma i pokrzywka. Same jej objawy są przykre i mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, na dodatek nieleczona alergia może doprowadzić do poważnych chorób oddechowych. Dlatego alergicy powinny zapoznać się z kalendarzem pylenia i zadbać o to, aby w ich otoczeniu występowało jak najmniej alergenów. Jak to zrobić? Tu może pomóc aplikacja Claritine Allergy Prognoza Pogody.

Wyniki badań ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce) wskazują, że główną przyczyną alergii są roztocza i pyłki, na kolejnym miejscu znajdują się zarodniki grzybów, sierść i wydzieliny skórne zwierząt. Z tej listy szczególnie dokuczliwe są pyłki, ponieważ są mobilne i ich stężenie w powietrzu się zmienia. Dlatego ważne są aktualne prognozy dla alergików – pomocny jest kalendarz pylenia w postaci aplikacji na telefon Claritine Allergy Prognoza Pogody.

Kilka słów o twórcach Claritine Allergy

Za aplikacją dla alergików stoi firma Bayer dostarczająca na rynek leki na receptę i bez recepty, których celem jest między innymi łagodzenie objawów alergii. Dostępny w ofercie lek Claritine Allergy działa przez 24 godziny, nie powoduje senności i wrażenia ociężałości. Właśnie przez brak powyższych skutków ubocznych jest jednym z nielicznych leków dopuszczonych do stosowania przy alergii przez pilotów amerykańskich. Po lek powinny sięgnąć osoby, które zaobserwowały u siebie takie objawy jak zatkany nos, uporczywe kichanie, łzawienie oczu, świąd i zaczerwienienie skóry.

Claritine, zgodnie z informacjami podanymi na stronie producenta, jest marką numer 1 na świecie w sprzedaży leków przeciwalergicznych dostępnych bez recepty. Skuteczność leku została sprawdzona w badaniach klinicznych na 90 tys. osobach na całym świecie. Substancją czynną jest antyhistaminowa loratadyna, która należy do grupy leków niesedatywnych, czyli niepowodujących senności. W Polsce w 2016 roku dziennie prawie 9 tys. pacjentów korzystało z Claritine Allergy, co ma przełożenie na 3 258 509 dawek terapeutycznych.

Poznaj aplikację Claritine Allergy

Nie ulega wątpliwości, że alergicy powinny kontrolować stężenie pyłków – tylko w ten sposób będą mogli ograniczyć swój kontakt z alergenami i zapobiec dokuczliwym objawom alergii. W przychodniach można znaleźć wiele broszur informacyjnych z kalendarzem pylenia roślin. Z pomocą przychodzi również nowa technologia, a konkretnie aplikacja Claritine Allergy Prognoza Pogody, dzięki której możemy śledzić informacje o 25 alergenach i sprawdzać ich stężenie na najbliższy tydzień, a także dane pogodowe dla wybranego miejsca w Polsce. Dane dotyczące pylenia są aktualizowane na podstawie informacji z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych (OBAS).

Aplikacja wyróżnia się prostotą działania i intuicyjnym interfejsem. Powiadomienia wyskakują na telefonie, zatem nie trzeba pamiętać o sprawdzaniu tabeli i map. Dodatkową funkcją jest prognoza pogody, dzięki której bardziej precyzyjnie można określić możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Prócz tego aplikacja dla alergików zawiera informacje o alergii, opisy alergenów, kalendarz pylenia oraz cenne wskazówki, jak zmniejszyć objawy alergii.

Korzystanie z tego typu aplikacji jest banalnie proste, a może znacząco przełożyć się na komfort i zdrowie. Wystarczy ściągnąć aplikację, założyć profil, podając takie dane jak wiek, obszar zamieszkania i rodzaje pyłków, na które jesteśmy uczuleni. Później już możemy korzystać w pełni z programu, to jest sprawdzać, kiedy stężenie alergenów jest największe czy zapoznać się z bazą wiedzy. Co ciekawe, aplikacja Claritine Allergy Prognoza Pogody umożliwia również ocenę swojego samopoczucia w skali od 0 do 10, co ułatwia prowadzenie dzienniczka alergii. Dzięki temu bez problemu sprawdzimy, jak prezentowało się nasze samopoczucie w skali całego „zagrożonego” miesiąca oraz możemy monitorować nasilenie objawów, aby ograniczyć ryzyko reakcji alergicznej. Darmową aplikację można pobrać z App Store i z Google Play: https://www.claritine.pl/.

Dlaczego warto postawić na aplikację?

Dzięki aplikacji na telefon nie musimy codziennie sprawdzać kalendarza pylenia. Wystarczy ustawić przypomnienie informujące o pyleniu danej rośliny. Baza alergenów w przypadku różnych aplikacji jest inna – darmowa od Claritine zawiera aż 25 pozycji w bazie, gdy aplikacje konkurencyjne zaledwie kilkanaście. Najważniejsze, że każda aplikacja uwzględnia rośliny szczególnie dokuczliwe dla alergików jak brzoza, topola, leszczyna oraz trawy. Użytkownik ma możliwość wyboru regionu pyleń, co jest dodatkową zaletą na przykład w momencie przemieszczenia się czy planowania urlopu.

Każdy alergik powinien być pod stałą opieką lekarza – tylko wtedy leczenie przebiegnie sprawnie. Należy przy tym monitorować objawy alergii, w czym pomocne są aplikacje dostępne na rynku. Odnajdziemy takie, w których możemy notować niepokojące objawy wraz z datami nasilenia, co ułatwi nam analizę, dlaczego w danym dniu czuliśmy się gorzej. Jednak zdecydowanie na tym polu wyróżnia się Prognoza Pogody od Claritine, która określona została jako super aplikacja dla alergików przez jednego z użytkowników w sklepie Google Play. Nie tylko ułatwia monitorowanie stężenia pyłków, ale także własnego samopoczucia. Co najważniejsze, jest całkowicie darmowa.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródła:

www.dobreprogramy.pl/Aplikacje-dla-alergikow-smartfon-moze-pomoc-zlagodzic-skutki-uczulenia,News,87525.html

www.chillizet.pl/Styl-zycia/Dom/8-najlepszych-gadzetow-dla-alergikow-Nie-tylko-sprzet-i-aplikacje-1087

www.dobreprogramy.pl/Aplikacje-dla-alergikow-smartfon-moze-pomoc-zlagodzic-skutki-uczulenia,News,87525.html

4up.pl/zdrowie/xodv/claritine-active-dla-alergikow-lek-i-aplikacja-mobilna.html

lifestyle.newseria.pl/komunikaty_pr/zdrowie/claritine-allergy-firmy,b1772994437

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x