Zmora każdej kobiety, cellulit. Pojawia się nagle i może nam się wydawać, że bez powodu, że po prostu każda z nas jest na niego skazana. To jest jednak nieprawda. Mimo, że niemal wszystkie kobiety na świecie spotkały się z tym problemem, to tak naprawdę nie każda z Pań musi cierpieć z powodu tej przypadłości.

Cellulit powstaje nie bez powodu, a jego zwalczanie jest naprawdę trudne. Jednak zwalczanie cellulitu jest możliwe i chociaż może nam się wydawać, że możemy go usunąć, tylko specjalistycznymi zabiegami, to istnieją skuteczne i znacznie tańsze sposoby, na stałe pozbycie się cellulitu z całego ciała. Warto więc zapoznać się z tymi sposobami, zwłaszcza, że niebawem lato, a my będziemy chciały odsłonić trochę ciała.

Czym jest cellulit?

Jest to inaczej znana skórka pomarańczy, która pojawia się na naszym ciele. Wyglądem przypomina pomarszczoną skórę cytrusa, dlatego tak jest nazywana. Często pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu. Cellulit możemy podzielić na trzy różne rodzaje i jest to podział ze względu na sposób powstawania. Cellulit jest również wyróżniany poprzez stopnie zaawansowaniaW początkowych stopniach jest możliwy do zwalczenia w bardzo szybki sposób. W ostatniej fazie usunięcie cellulitu, jest już prawie niemożliwe, jednak nadal istnieją na to szanse. Cellulit pojawia się z powodu różnych czynników i ustaleni tego jest niezwykle ważne, ponieważ to pomoże nam w wybraniu sposobu na pozbycie się go. Tak więc cellulit jest objawiającą się pomarszczeniami i zgrubieniami, zmianą na skórze, która do pewnego stopnia jest możliwa do usunięcia.

Jak objawia się cellulit?

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak wygląda cellulit, jednak najczęściej widzimy go, kiedy jest już w zaawansowanej fazie. Wtedy jest go trudniej się pozbyć. Dlatego warto wiedzieć, jak objawia się cellulit, kiedy jest jeszcze niemal niewidoczny, a jest to moment, kiedy jesteśmy się go w stanie pozbyć w ciągu kliku tygodni.

Marszczenie się skóry kiedy siedzimy lub leżymy

Warto spojrzeć na naszą skórę w momencie spoczynku. To właśnie w takich chwilach cellulit, jest najbardziej widoczny. Skóra marszczy się i widać na niej widoczne, ale małe zgrubienia. To początkowa faza cellulitu, kiedy jest on widoczny, kiedy jest nałożony nacisk na skórę.

Rób masaże i sprawdzaj stan swojej skóry

Od czasu do czasu warto samemu sprawdzić stan naszej skóry. W ten sposób, będziemy mogli wykryć zmiany powstające na naszej skórze, kiedy one zaczynają się dopiero tworzyć.

Obserwuj podczas ruchu

Kiedy się poruszamy, a nadmierna ilość tłuszczu, wykonuje ruchy razem z nami, to znak, że zaczyna się u nas tworzyć cellulit. Warto więc spojrzeć na swoje nogi, kiedy chodzimy i mamy je odrobinę odsłonięte. W ten sposób zobaczymy to, że jesteśmy narażone na powstawanie cellulitu, z powodu nadmiernej tkanki tłuszczowej lub wykryjemy cellulit w jego początkowej fazie.

Lekko widoczna pomarszczona skóra, która widoczna jest podczas siedzenia, czy leżenia, to jeden z pierwszych objawów cellulitu. Możemy również zaobserwować nadmierną tkankę tłuszczową podczas chodzenia, która przyczynia się do powstawania cellulitu. Wyżej wymienione sposoby, pomogą wykryć cellulit, kiedy jest na to najlepsza pora, a on nie jest jeszcze w zaawansowanej formie.

Kto najbardziej jest narażony na cellulit?

Nie wykryto jeszcze grupy ryzyka, która określona jest za pomocą genetyki. Jest to mało prawdopodobne, by cellulit był odziedziczany w genach. Jednak główną grupą tej przypadłości są kobiety. To one najczęściej borykają się z cellulitem. Najczęściej pojawia się on u kobiet z otyłością i nadwagą, jednak może być również spotykany u osób, które w szybkim czasie przytyły lub straciły na wadze. Kobiety w ciąży również są w największej grupie ryzyka występowania cellulitu. Może on się pojawić u każdej z nas, ponieważ jego powstawanie nie zawsze ma związek z naszą wagą. Cellulit powstaje z powodu różnych czynników, jednak to kobiety są najczęściej dotykane przez tę dolegliwość.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Cellulit powstaje z różnych powodów. Jest to przypadłość, na którą cierpią głownie kobiety, dlatego należy się przyjrzeć biologicznym przyczyną, przez które to właśnie one najczęściej cierpią z tego powodu.

Jedną z głównych przyczyn cellulitu jest zła dieta. Jeśli w naszej diecie znajduje się duża ilość tłuszczy nasyconych, cukrów i węglowodanów, to metabolizm zwalnia swoją pracę. Przez to w naszym ciele zostaje odkładana warstwa nie spalonego tłuszczu. Wolniejszy proces spalania tkanki tłuszczowej, sprawia, że większa jej ilość odkłada się w naszym organizmie. A to przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki.

Zbyt mała ilość wody to również powód powstawania cellulitu. Nasz organizm w osiemdziesięciu procentach składa się z wody, dlatego tak ważne jest byśmy dostarczali mu odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Dla każdego z nas jest to dwa litry wody na dzień. Taka ilość pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie utrzymać naszą wagę na prawidłowym poziomie, a praca metabolizmu nie zostanie zaburzona. Nie będzie również możliwe zatrzymanie się nadmiaru wody w organizmie, co jest właśnie przyczyną powstawania cellulitu.

Zaburzenia hormonalne są częstym powodem powstawania cellulitu u kobiet. Dzieje się tak, ponieważ hormony mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przez to mogą się pojawiać zmiany skórne, a jedną z nich jest właśnie cellulit. Dlatego to właśnie kobiety mają cellulit, ponieważ w ciągu jednego miesiąca w naszym organizmie dochodzi do wielu zmian hormonalnych. Wiele kobiet cierpi z powodu zaburzeń pracy układu hormonalnego, nawet o tym nie wiedząc.

Ciąża to czas kiedy skóra kobiety rozciąga się, układ hormonalny wariuje, a waga kobiety znacząco się zwiększa. Co prawda każda kobieta w ciąży nie powinna przytyć więcej niż 8 -15 kilogramów w czasie ciąży, jednak ta waga i tak jest sporą zmianą, na jaką ciało kobiety nie jest przygotowane. To wszystko ma ogromny wpływ na powstawanie cellulitu

Zbyt ciasne ubrania, które często naszą kobiety, sprawiają, że na skórę wywierany jest nacisk, który sprawia, że może się ona marszczyć. Tak zwana skórka pomarańczy, jest często widoczna przy nacisku nakładanym na nią. A zbyt ciasne i obcisłe ubrania, mogą powodować, że powstaje ona samoistnie.

Rodzaje cellulitu 

Istnieją trzy rodzaje cellulitu. Jest to podział określony ze względu na przyczyny powstawania. Znając przyczynę z jakiej pojawił się u nas cellulit, z łatwością określimy jego rodzaj, a to pomoże nam wybrać odpowiednie metody zwalczania go. Warto więc wiedzieć jakie wyróżnia się rodzaje cellulitu, by z łatwością się go pozbyć.

Cellulit wodny

jest on spowodowany przez zaburzania gospodarki wodnej w naszym organizmie. Gromadzona dodatkowa ilość wody w naszym organizmie utrudnia prawidłowy przepływ krwi . Znacząco utrudnia również redukcję tłuszczu oraz spowalnia ona proces metaboliczny komórek. Najczęściej spotykany jest u osób szczupłych z bardzo suchą skórą.

Cellulit tłuszczowy

Powstaje on przez nagromadzony tłuszcz w warstwach skóry. Przez zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej, nasza skóra rozciąga się, a jej warstwy znacząco się osłabiają. W tworzące się przerwany pomiędzy warstwami skóry, wpływają komórki tłuszczowe i jest to przyczyna powstawania nieestetycznych gródek. Cellulit tłuszczowy najczęściej jest spotykany u osób, które miły problemy z nadwagą. Może się również pojawić u kobiet w ciąży i po porodzie. Osoby, które szybko schudły, lub przybrały na wadze, mogą cierpieć z powodu pojawiającego się na skórze cellulitu tłuszczowego.

Cellulit obrzękowy

Jest to cellulit, który spowodowany jest zaburzeniami w krążeniu i przepływu limfy. Osoby mające ten rodzaj cellulitu często skarżą się na opuchnięte kończyny oraz uczucie ciężkości. Istnieje bardzo prosty sposób na sprawdzenie, czy naszym problemem jest cellulit obrzękowy. Wystarczy wcisnąć palec w skórę, jeśli stworzy się w niej dołek, który długo się wyrównuje, to znak, że mamy ten rodzaj cellulitu. Warto zrobić ten eksperyment w domu, wieczorem. Wtedy najczęściej pojawia się problem z cellulitem obrzękowym.

Domowe sposoby na pozbycie się cellulit

Sposoby na usunięcie cellulity muszą być dostosowane do problemu. Jeśli określiliśmy już na jaki rodzaj cellulitu cierpimy, teraz możemy z łatwością wybrać sposób na jego zwalczenie.

Usuwanie cellulitu wodnego

Kiedy pozbędziemy się z naszej diety nadmiaru soli, tłuszczu, cukru i konserwantów, to będzie pierwszy krok, który pomoże nam w pozbyciu się tego problemu. Dzięki takiej zmianie prawidłowa praca metabolizmu w komórkach zostanie unormowana. To wpływanie również na zdrowie naszej skóry. Warto pamiętać, by pić odpowiednią ilość wody. Dwa litry wody dziennie, to odpowiednia ilość dla każdej kobiety. Nie wolno pić jej więcej, ani mniej, ponieważ może to się przyczyniać do powstawania cellulitu wodnego. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację, to warto rozpocząć pilingi z cukru i kawy, które poprawią krążenie naszej skóry, dzięki czemu wszystkie zmiany będą znacznie szybciej się goiły.

Sposoby na cellulit tłuszczowy

Głównym budulcem cellulitu tłuszczowego, jest po prostu tkanka tłuszczowa. Dlatego jeśli mamy problemy z nadwagą, warto rozpocząć ćwiczenia i odpowiednio zbilansowaną dietę, by jak najbardziej unormować naszą wagę. Wysiłek fizyczny pomoże nam usunąć jak największą ilość tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zniknie cellulit. Warto jednak rozpocząć dietę w odpowiednim tempie, ponieważ zbyt szybka utrata wagi, może spowodować znaczne pogorszenie się wyglądu naszej skóry.

Redukcja cellulitu obrzękowego 

Poprawa krążenia, to podstawa przy tego rodzaju cellulitem. Warto więc rozpocząć odpowiednie ćwiczenia, które pomogą w redukcji obrzęku. Dzięki temu nasza skóra stanie się na powrót piękna i gładka. Krążenie możemy również poprawić przy pomocy masaży. Codzienne masaże, przy użyciu olejków nawilżających, mogą przyczynić się do usunięcia cellulitu obrzękowego.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x