Post sponsorowany

Ból pleców. Coś z czym zmaga się bardzo wiele osób. Przyczyną może być wykonywana praca – siedząca lub fizyczna, źle wykonywane ćwiczenia czy przeciążenia z nimi związane. Często wszystko zrzuca się na zakwaszone mięśnie. Problem może jednak być poważniejszy. Nasza dolegliwość może tkwić tak naprawdę w kręgosłupie.

Lepiej dmuchać na zimne – jak zapobiegać bólom kręgosłupa?

Ludzie niespecjalnie lubią o siebie dbać. Zazwyczaj działamy, kiedy jest już trochę za późno. Do lekarza wybieramy się, kiedy kłopoty ze zdrowiem faktycznie zaczynają przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, a ewentualne domowe metody również wdrażamy wtedy, kiedy już nie zdadzą one egzaminu. To jak z dietą czy postanowieniami noworocznymi – od poniedziałku. I tak stale przekładane deklaracje kończą się fiaskiem i, niestety, bolesnymi często przypadłościami.

W przypadku kręgosłupa tak być nie musi. Wystarczy kwadrans dziennie, aby utrzymać go w formie. Codzienne rozciąganie pomaga mięśniom wzmocnić się, dzięki czemu lepiej będą nas one pionizować oraz podtrzymywać kręgosłup. Niezwykle istotna jest też prawidłowa postawa – nie wolno się garbić (chociaż wydaje się to zdecydowanie łatwiejsze niż nieustannie spięte w idealnej postawie ramiona). Podobnie jest z siedzeniem – czy to w pracy, czy podczas prowadzenia auta. Nie wolno za bardzo zsuwać się w dół fotela. Odcinek lędźwiowy musi mocno przylegać do oparcia. W przyszłości na pewno nam za to podziękuje. A jeśli już pojawił się kłopot, pomóc może rehabilitacja kręgosłupa w Willi Wojnar.

Rehabilitacja kręgosłupa – kiedy domowe metody zawiodły

Jeśli nasz kręgosłup wymaga pomocy fachowca – nie zwlekajmy. Należy jak najszybciej udać się do eksperta, który podpowie, jak możemy zadbać o plecy i pomoże przeprowadzić odpowiednie ćwiczenia. Nie tylko praca w określonej pozycji zmusza do podjęcia rehabilitacji kręgosłupa. Często jest ona potrzebna także po złamaniach, nowotworach czy wypadkach komunikacyjnych. Korzystać z usług rehabilitanta powinny również osoby z dyskopatią, podrażnieniami korzeni nerwowych czy osteoporozą. Przyczyn wizyty u specjalisty może być mnóstwo. Najważniejsze jest jednak to, aby nie bagatelizować bólu i skorzystać ze stosownej pomocy.

Za rehabilitację kręgosłupa odpowiedzialni są doświadczeni fizjoterapeuci. Najczęstszą metodą działania są konkretne zestawy ćwiczeń, polegające na wsparciu oraz wzmocnieniu bolących fragmentów. Ponadto ćwiczenia mogą być wspomagane masażem czy elektrostymulacją. Ważne, aby każdy przypadek był rozpatrywany indywidualnie, ponieważ każdy z nas inaczej odczuwa ból, nawet jeśli jest on spowodowany przez typowe dolegliwości.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x