Jeśli szukasz czegoś, co pomoże w płukaniu i myciu zębów oraz ogólnie w dbaniu o higienę jamy ustnej, warto wypróbować olej kokosowy. Jest on coraz częściej dostępny na półkach sklepów, a coraz więcej osób odkrywa jego właściwości, na przykład w leczeniu problemów skórnych. Zabiegi na bazie oleju kokosowego mogą pomóc w utrzymaniu dobrego stanu zębów i dziąseł. Pomoże to zapobiegać na przykład

  • Infekcjom
  • Próchnicy.
  • Zapaleniu dziąseł.

Olej kokosowy

Zdaniem dietetyków pomaga on w odchudzaniu, przyspieszając metabolizm. Zawiera on także kwas laurynowy, dzięki czemu wpływa korzystnie na stan jamy ustnej oraz skóry. W jaki sposób jest to możliwe?

Składniki zawarte w olej kokosowym pomagają wybielić szkliwo bez uszkadzania go. Zapobiegają także osadzaniu się kamienia nazębnego. Działają one pozytywnie na dziąsła, zapobiegając ich krwawieniom oraz stanom zapalnym.

Jaki olej wybrać? Najlepiej ten z pierwszego tłoczenia. Dzięki temu będzie on dostatecznie dobry jakościowo, by pomóc w leczeniu problemów zdrowotnych. Przypomnieć warto, że olej ten w temperaturze poniżej 23 ° C będzie w stanie stałym, jednak po włożeniu do ust zamieni się w ciecz.

Naturalny olej kokosowy z pierwszego tłoczenia idealnie nadający się do pielęgnacji zębów dostępny jest tutaj.

Leczenie infekcji

Składa się ono z dwóch etapów, które należy wykonywać codziennie. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać oczekiwane rezultaty i odzyskać zdrowie jamy ustnej:

Po pierwsze, każdego wieczora należy wyszczotkować zęby olejem, tak jak pastą do zębów. Można do t ego używać osobnej szczoteczki do zębów.

Po drugie co rano warto płukać zęby olejem kokosowym z pierwszego tłoczenia o wysokiej skuteczności przeciwbakteryjnej. Taką płukankę można także przeprowadzić przy pomocy oleju sezamowego, jednak może być on nieco mniej skuteczny.

Jeśli będziemy korzystać z płukanki przez dłuższy czas, możemy osiągnąć nie tylko bardzo głębokie oczyszczenie jamy ustnej, ale także zrównoważyć cały przewód pokarmowy. Zdaniem osób korzystających  z tej metody, pozwala ona na wyeliminowanie bakterii, zamieszkujących jamę ustną bez jednoczesnej zmiany delikatnego pH. Oprócz tego płukanki eliminować mają kamień, poprawiać świeżość oddechu i złagodzić stan zapalny dziąseł. Sama metoda ma swoje korzenie w starożytnych praktykach, do których wraca coraz więcej osób.

Żeby rozpocząć płukankę konieczne będzie włożenie do ust jednej łyżki oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia (15 ml). Istotne jest, aby olej był najwyższej jakości.

  • Należy to zrobić zaraz po wstaniu, jeszcze zanim cokolwiek zjemy, czy wypijemy.
  • Olej powinien dotrzeć do wszystkich części jamy ustnej, nie ma jednak nim sensu płukać gardła – chcemy skupić się na zębach i dziąsłach.
  • Cała procedura powinna trwać około 20 minut. Olej stanie się w ustach lżejszy i bardziej wodnisty, co jest dobrym znakiem.
  • Po zakończeniu płukania olej należy wypluć, najlepiej do kosza na śmieci, a zęby wymyć dokładnie pastą do zębów, korzystając  ze szczoteczki o miękkim włosiu
  • Należy odczekać co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem posiłku czy wypiciem kawy. Tę ostatnią w ogóle warto dla zdrowia zębów ograniczyć
  • Procedurę należy powtarzać co rano.

Jaka pasta do zębów najlepsza?

Jak najbardziej naturalna. Dzięki temu będziemy mogli zachować zdrowie jamy ustnej i wzmocnić odporność na infekcje. Warto sprawdzić pasty z lejkami eterycznymi, ksylitolem, węglem aktywowanym, czy różnego rodzaju glinkami.

Olej kokosowy okazuje się użytecznym i skutecznym elementem w codziennej pielęgnacji zębów. Poza tym ma bardzo dobry smak. Dentyści przypominają, by zawsze myć zęby po każdym z trzech głównych posiłków. Warto, by jedno z tych szczotkowań uzupełnić o płukankę z oleju kokosowego, by stał się on uzupełniającą naturalną pastą do zębów wzmacniającą obronę jamy ustnej. Dzięki temu możliwe będzie  szybkie osiągnięcie oraz utrzymanie oczekiwanych wyników.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x