Post sponsorowany

Alergiczny nieżyt nosa to dla większości populacji nic innego jak katar sienny. Jest on bardzo dobrze znany osobom, którym nadejście wiosny kojarzy się ciągłym kichaniem, lejącym się katarem, zatkanym nosem oraz zapaleniem spojówek. Skąd się bierze i jak z nim walczyć? Czy da się mu zapobiec?

Alergiczny nieżyt nosa- co to takiego?

Ten potocznie zwany katar sienny to nic innego, jak alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa wywołane alergenami wziewnymi. Do serii przykrych dolegliwości, z którymi boryka się co czwarty mieszkaniec Europy zaliczamy:

  • wodnistą lub wodnisto-śluzową, przezroczystą wydzielinę z nosa
  • seryjne kichanie
  • świąd lub zaczerwienienie nosa
  • niedrożność nosa
  • zapalenie spojówek

Jakie są przyczyny alergicznego nieżytu nosa?

Do najczęstszych przyczyn nieżytu nosa zaliczamy:

  • alergeny takie jak: pyłki roślinne, pyłki kurzu, sierść zwierząt
  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybiczne.

Ze względu na czas występowania objawów wyróżniamy sezonowy oraz całoroczny nieżyt nosa. Katar sienny pojawiający się w określonym sezonie pylenia drzew, nazywamy również okazjonalnym lub ostrym. W okresie wiosennym uważać powinny przede wszystkim osoby uczulone na: pyłki topoli, brzozy, wierzby, jesionu oraz dębu. Całoroczny alergiczny nieżyt nosa spowodowany jest alergenami, z którymi pacjent spotyka się cały czas, czyli mowa tu o kurzu domowym, pleśni oraz sierści zwierząt. Ten rodzaj alergii jest najczęściej spotykany u dzieci.

Jak leczyć nieżyt nosa?

Podstawowym celem leczenia alergicznego nieżytu nosa jest złagodzenie przykrych dolegliwości, które utrudniają choremu codzienne funkcjonowanie. Po rozpoznaniu objawów, ważnym jest, aby ograniczyć kontakt chorego z alergenem, który wywołuje alergię. W przypadku, gdy pacjent cierpi na całoroczny nieżyt nosa, zalecane jest przyjmowanie leków na stałe. Na sezonowy katar sienny stosuje się zazwyczaj środki zaradcze, polegające na oczyszczaniu, nawilżaniu, odżywianiu i wzmacnianiu śluzówki oraz naskórka.

Alergiczny nieżyt nosa potrafi uprzykrzyć życie każdemu, nawet najbardziej wytrzymałemu pacjentowi. Warto się jednak odpowiednio wcześniej zaopatrzyć w niezbędną pomoc do walki z dolegliwościami i odetchnąć z ulgą. Preparaty Rinozine mogą być stosowane profilaktycznie oraz pomocniczo. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie http://www.rinozine.pl/zastosowanie/niezyt-nosa/.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x