Post sponsorowany

Diagnostyka obrazowa jest niezmiennie podstawowym krokiem podejmowanym przez lekarzy w celu uzyskania najważniejszych informacji na temat stanu zdrowia i wnętrza ich pacjentów. Częste wykorzystywanie metodyki obrazowej w badaniu praktycznie wszystkich narządów powoduje stale narastające kolejki i konieczność długiego oczekiwania nawet na najprostsze rozpoznanie. Jaka jest więc alternatywa dla publicznych zakładów diagnostyki obrazowej, na co należy zwrócić uwagę i które badania najlepiej wykonać prywatnie?

Skierowanie i co dalej?

Po otrzymaniu skierowania pacjent powinien bezzwłocznie zapisać się na badanie w wybranym miejscu i wykonać diagnostykę obrazową, która została mu zlecona. Zawsze najwygodniej jest wybrać pracownię, która znajduje się najbliżej domu, posiada odpowiedni sprzęt oraz specjalistów do wykonania właściwego badania obrazującego głębię ciała. Okres oczekiwania zazwyczaj najbardziej uzależniony jest od typu badania. Zwykle największy problem sprawia znalezienie pracowni, która mogłaby wykonać tomografię komputerową bądź rezonans magnetyczny w dość nieodległym terminie. W publicznych zakładach kolejki sięgają kilku miesięcy oczekiwania i wymagają sporego poszukiwania miejsca, które posiadałoby odpowiedni, sprawny sprzęt medyczny, co z pewnością powoduje dodatkowy, niepotrzebny stres u pacjentów. Co więcej, wykonując badanie RTG mniej widocznych miejsc warto poszukać zakładu posiadającego najnowocześniejsza aparaturę, by mieć pewność, że nie będzie potrzeby ponownego narażania się na promieniowanie X w celu poprawy wykonanego już raz zdjęcia.

Krótki czas oczekiwania na badanie

Jeżeli pacjentowi zależy na badaniu bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce warto skorzystać z kompleksowych usług oferowanych przez prywatne zakłady diagnostyki obrazowej. Na terenie Warszawy znajduje się kilkadziesiąt miejsc o podobnym charakterze, gdzie bardzo często od ręki można poddać się zaleconemu badaniu. Należytą uwagę należy poświęcić rozwiązaniom oferowanym przez prywatne szpitale. Jednym z najpopularniejszych w stolicy jest diagnostyka obrazowa w szpitalu Medicover. Spora ilość nowoczesnego sprzętu oraz szeroka kadra pracujących tam specjalistów pozwala na wykonanie potrzebnych badań „od ręki” bez względu czy potrzeba jest pilna konsultacja czy zwykła kontrola stanu zdrowia pacjenta.

A co z kosztami?

Mówiąc o prywatnych ośrodkach nie należy obawiać się wysokich kosztów wykonania badania. Odpowiadając na kolejki w publicznych zakładach, prywatne centra diagnostyki obrazowej zaczęły pojawiać się „jak grzyby po deszczu” prześcigając się w jakości oferowanych usług i konkurencyjnych cenach.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x