Post sponsorowany

Powszechnie wiadomo, że witamina D3 jest bardzo potrzebna małym dzieciom, wskazuje się też na zasadność jej zażywania przez kobiety będące w ciąży. Nie każdy jednak pamięta również o tym, iż witamina ta jest bardzo ważna dla osób w podeszłym wieku, a jej niedobory mogą dawać nieprzyjemne skutki.

Do czego potrzebna?

Jak wiadomo, witamina D3 bierze udział w zapewnianiu prawidłowego funkcjonowania mięśni, a także w budowaniu mocnych kości. Dotyczy to nie tylko dzieci będących w fazie intensywnego rozwoju i wzrostu. Każdy, kto ma za mało witaminy D3, może odczuwać tego skutki, na przykład w postaci drżenia mięśni czy osłabienia kości, bez względu na wiek. Osoby starsze zaś są na to szczególnie narażone, gdyż z powodu podeszłego wieku w ich organizmach zachodzą zmiany polegające na gorszym funkcjonowaniu na wszystkich poziomach. Osoby takie ogólnie są słabsze, mają słabsze kości czy mięśnie, a także gorszą koordynację ruchową. Co ciekawe, może to być także spowodowane przez niedobory witaminy D3. Jej zbyt mały poziom utrudnia zachowanie właściwej postawy, stąd częste upadki. Te zaś mogą grozić złamaniami kości, które są osłabione, także w wyniku zbyt niskiego poziomu witaminy D3. Gdy więc zadba się o właściwy poziom tej substancji, można będzie uniknąć obu tych zagrożeń: ustrzec się upadków i ich fatalnych skutków (a trzeba też wiedzieć, iż w starczym wieku wszelkie urazy goją się dużo gorzej ze względu na obniżoną zdolność organizmu do regeneracji).

Gdzie jej szukać?

Dobrze jest dostarczać sobie witaminę D3 przede wszystkim z naturalnych źródeł. Kiedy więc jest lato i świeci słońce, warto wystawiać się na nie, korzystając z jego dobroczynnego wpływu na organizm i przyjemnego ciepła. Niezbędna jest też dieta zawierająca między innymi ryby, a także żółtka jaj – to w tych pokarmach można przede wszystkim znaleźć witaminę D3. Dieta bogata w ten składnik i umiarkowana ekspozycja na słońce powinny pokryć zapotrzebowanie organizmu. W pozostałych miesiącach zaś niezbędne jest sięganie po suplementy. Latem zresztą także można to robić, gdy podejrzewa się, że spożywa się zbyt mało pokarmów zawierających tę witaminę czy też nie spędza się odpowiednio dużo czasu na słońcu. Jaki zaś preparat warto wybrać? Dobrze będzie, gdy witamina D3 będzie pochodziła z naturalnego źródła, gdyż wówczas będzie najlepiej wykorzystywana przez organizm. Poza tym godny polecenia jest środek zawierający jej rekomendowaną dawkę, najlepiej pokrywający pełne dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Czytaj więcej o witaminie D3 i jej suplementacji na www.vitrumd3.pl

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x