Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach dla coraz większej grupy osób staje się wyzwaniem. Jak pogodzić pracę, zajęcia i aktywności dnia codziennego z dodatkową porcją ruchu? Na szczęście poziom świadomości i wiedzy o tym, jak ruch potrzebny jest organizmowi i co dzieje się, gdy go nie ma, stale wzrasta – a osoby szukają sposobów na zapewnienie sobie aktywności psychoruchowej.

Siłownia i ćwiczenia siłowe

Jedną z najczęściej wybieranych opcji aktywności fizycznej staje się siłownia i dopasowane do organizmu regularne ćwiczenia. Siłownie oferują spory wachlarz rozwiązań dla każdej osoby – niezależnie od jej przygotowania, wydolności psychoruchowej czy dotychczasowej aktywności fizycznej.

Trener personalny na siłowni

Krokiem dalej jest indywidualna współpraca z trenerem personalnym, który nie tylko zadba o odpowiednie wykonywanie zalecanych przez niego ćwiczeń, ale oprócz planu treningowego opracuje też harmonogram żywnościowy oraz udzieli cennych wskazówek. Taki komfort jednak kosztuje – przeważnie kilkukrotnie więcej niż miesięczny karnet na siłownię.

Czym kierować się przy wyborze? Jak podjąć najlepszą dla siebie decyzję? Zobacz, o czym należy pamiętać, decydując się na zajęcia na siłowni lub z trenerem personalnym.

Mierz siły na zamiary – jesteś gotowy na zmianę i bardzo zmotywowany? Wybierz trenera personalnego. Brakuje Ci po prostu ruchu od czasu do czasu? Siłownia wydaje się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Koszt trenera personalnego

Bądź przygotowany na wydatek – siłownia daje Ci mniejsze pole wyboru, ale cena pojedynczego wejścia lub zajęć typu zumba, aerobik, a w niektórych obiektach nawet godzina pływania jest dużo niższa niż treningu personalnego, zbudowanego i optymalizowanego pod Twoje potrzeby.

Jeśli oczekujesz szybkich efektów – prawdopodobnie będziesz zachwycony po kilku zajęciach na siłowni. Organizm łaknie aktywności fizycznej, a pierwszy wysiłek od dłuższego czasu przyniesie niemal błyskawiczne rezultaty. Przy wyrobieniu w sobie nawyku tego typu ćwiczeń, szybko można osiągnąć wymagany cel. Jednak jeśli z Twoją motywacją jest raczej na bakier, wolniejsze, ale lepsze i bardziej stabilne efekty przyniesie współpraca z trenerem personalnym, który zadba nie tylko o tempo i rozkład ćwiczeń, ale i o dietę.

Istotny jest dobór trenera personalnego. W dzisiejszych czasach licencja trenera personalnego stała się niezwykle popularna i łatwo osiągalna. Przed rozpoczęciem specjalnych treningów i uiszczeniu pełnej opłaty warto poprosić o próbną konsultację i przekonać się, czy dana osoba i jej tryb treningowy oraz kompetencje są właściwe dla nas i naszego organizmu.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x