Post sponsorowany

Będąc rodzicem, na pewno pragniemy, aby nasze dziecko rozwijało się w sposób poprawny i harmonijny. Jednym z ważnych czynników przy dorastaniu naszej pociechy jest odpowiednie działanie narządu słuchu, którego nawet najdrobniejsza wada może być hamulcem w wielu kwestiach życia i może powodować, chociażby problemy w nauce. Dziś pokażemy Wam, rodzicom, że warto odwiedzić laryngologa, nawet gdy nic nie wskazuje na występowanie żadnych zmian.

Czy to konieczne?

Jak wspomnieliśmy przed chwilą, badania słuchu są wskazane nawet w momencie, kiedy nie istnieje prawdopodobne zagrożenie jego utraty. W okresie dorastania przynajmniej raz na rok powinniśmy i tak udać się na zestaw profilaktycznych badań, które pokażą w jasny sposób, w jaki sposób nasze dziecko słyszy i interpretuje dźwięki. Jakie inne czynniki mogą dodatkowo zachęcić Nas do podjęcia tak ważnej decyzji?

Kiedy jest odpowiedni moment?

Wizyta u laryngologa może mieć podłoże wśród wielu pozornie nieważnych kwestii. Gdy nasze dziecko będzie często zmagało się z zapaleniami ucha lub wszelkimi infekcjami górnych dróg oddechowych. Oczywiście, w wypadku gdy zauważymy, że syn lub córka nie będzie odpowiednio reagować na otaczający je hałas czy będzie miało problem ze zrozumieniem mowy, w naszej głowie powinno zapalić się czerwone światełko, dające jasny sygnał, że coś nie jest w porządku.

Dostępne badania

Jeżeli chcemy wiedzieć, jakie badania są stosowane przy rozpoznawaniu ewentualnych wad naszego dziecka, pragniemy Was uspokoić! Są one całkowicie bezinwazyjne, a w większości przypadków opierają się one na metodach obiektywnych. O co w nich chodzi? Mianowicie są to badania, które nie wymagają reakcji pacjenta, takiej jak odpowiedzi na pytania. W profesjonalnych poradniach wybór badań jest dość szeroki, a najpopularniejszym z nich jest niezmiennie otoskopia, która poprzez urządzenie nazywane otoskopem daje lekarzowi wgląd do wewnątrz ucha, w poszukiwaniu jakichkolwiek uszkodzeń i nieprawidłowości.

Podsumowanie

Oddanie naszego dziecka w ręce odpowiedniego specjalisty wcale nie musi być stresujące, zarówno dla Nas, jak i naszego dziecka. Musimy pamiętać, że celem takich badań jest jasne ustalenie tego, co działa w sposób nieprawidłowy w narządzie słuchu młodego pacjenta. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że im szybciej wykryjemy powody niedosłuchu, tym szybciej będzie można im zaradzić!

Bezpłatne badania słuchu możesz wykonać za pośrednictwem firmy Audiofon która posiada swoje oddziały w praktycznie każdym polskim mieście!

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x