Post sponsorowany

Większość osób z wadami wzroku nie wyobraża sobie dnia bez nakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Rozwój medycyny daje nam jednak inne możliwości, a jedną z nich jest laserowa korekcja wzroku. O tym, na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie niesie ze sobą zalety, piszemy w poniższym artykule.

Wskazania i przeciwwskazania do laserowej korekty wzroku

Z laserowej korekcji wzroku mogą skorzystać osoby zmagające się z nadwzrocznością, krótkowzrocznością, astygmatyzmem oraz starczowzrocznością. Ogromną zaletą zabiegu jest fakt, że jego skutki są trwałe – efekty utrzymują się przez całe życie. Laserową korekcję wzroku wykonuje się u pacjentów pełnoletnich – specjalista musi mieć pewność, że wada jest już ustabilizowana. Wśród przeciwwskazań wymienia się podeszły wiek, choroby oczu (jaskrę, zaćmę czy AMD) i inne choroby, takie jak cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy, nowotwory oraz schorzenia kardiologiczne. Decyzję o tym, czy pacjent na pewno może poddać się zabiegowi, podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Dowiedz się więcej na: https://vidiummedica.pl/

Na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku polega na modelowaniu rogówki za pomocą lasera. W zależności od posiadanej wady wzroku jest ona spłaszczana lub uwypuklana, co pozwala na zmianę mocy optycznej oka. Laserowa korekcja wzroku jest bezbolesna, przeprowadza się ją pod znieczuleniem miejscowym w postaci kropli do oczu. Zabieg nie jest długi, trwa około 20 minut.

Jaki jest koszt laserowej korekty wzroku?

Koszty laserowej korekcji wzroku oscylują w granicach kilku tysięcy złotych. W zależności od zastosowanej metody wahają się one od 2 do 8 tysięcy za jedno oko. Zabieg niestety nie jest refundowany przez NFZ. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to koszt jednorazowy. Jeśli zsumujemy pieniądze wydawane na okulary lub szkła kontaktowe, okaże się, że laserowa korekcja to tak naprawdę oszczędność pieniędzy. Trzeba na nią zatem patrzeć jak na inwestycję, która zaprocentuje w przyszłości.

Rekonwalescencja

Z reguły tuż po zabiegu obraz widziany przez pacjenta jest zamglony. Poprawa następuje jednak już dzień później, kiedy spokojnie możemy wrócić do normalnej aktywności. Dla pełnego komfortu i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegu zaleca się jednak odpoczywać przez około tydzień po zabiegu. Pamiętajmy o tym, żeby nie forsować oczu, nie nakładać na nie makijażu i w miarę możliwości ograniczyć pracę z komputerem. Dokładnych wskazówek co do zachowania po zabiegu udzieli lekarz na wizytach kontrolnych, na które należy sumiennie uczęszczać.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x