Post sponsorowany

Większość mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji skupia się na leczeniu zaburzeń w postaci problemów z osiągnięciem oraz utrzymaniem wzwodu. Jak się jednak okazuje, kłopoty z libido mogą być w bezpośredni sposób powiązane z rozwijającymi się długotrwale chorobami takimi, jak chociażby miażdżyca czy cukrzyca.

Czy problemy z erekcją mogą oznaczać chorobę?

Zaburzenia wzwodu polegają na niemożności osiągnięcia lub utrzymania erekcji w stopniu wystarczającym do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Dla wielu mężczyzn jest to problem niezwykle wstydliwy i utrudniający relacje z partnerką.

U podłoża tego zaburzenia może leżeć wiele przyczyn. Wpływ na to mają zarówno czynniki psychiczne (stres, bezsenność), przyjmowanie pewnych leków czy używki. Nie bez znacznie jest również wiek – problemy z libido najczęściej dotykają mężczyzn po 40 roku życia, co może być następstwem fizjologicznego spadku stężenia hormonów płciowych.

Zaburzenia wzwodu klasyfikowane są jako organiczne, czyli wynikające na przykład z nieprawidłowości w budowie członka. W większości przypadków, problem ten ma jednak podłoże mieszane i nakładają się na niego wspomniane powyżej zaburzenia psychogenne.

Gdy problemy z erekcją pojawiają się regularnie, uniemożliwiając odbywanie stosunków seksualnych i nie ulegają redukcji na skutek zmiany stylu życia, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po środki farmakologiczne dostępne bez recepty takie, jak Permen King. W składzie Permen King znajdziemy między innymi l-argininę będącą prekursorem tlenku azotu, żeń-szeń właściwy pomagający wywołać i wzmocnić erekcję oraz buzdyganek naziemny, który wyzwala pożądanie i poprawia seksualną wydajność. Cena Permen King to około 30 złotych. Więcej informacji na temat preparatu dostępnych jest na stronie: http://www.permen.pl/permen-king.html.

Jeżeli nie okażą się one skuteczne, oznaczać to może, iż mamy do czynienia z chorobą ogólnoustrojową i niezbędny będzie kontakt z urologiem lub andrologiem. Podstawą diagnostyki w tym przypadku powinien być szczegółowy wywiad z pacjentem. Kolejny etap stanowią badania diagnostyczne. Na skutek badania fizykalnego, możliwe jest wstępne wnioskowanie na temat ewentualnych zaburzeń endokrynologicznych. Badanie urologiczne umożliwia natomiast wykluczenie wad budowy prącia takich, jak chociażby zniekształcenie członka na skutek urazu. Niezwykle istotne jest tu również przeprowadzenie badania neurologicznego, a to ze względu na możliwe neurologiczne podłoże zaburzeń erekcji (mowa tu między innymi o stwardnieniu rozsianym). W celu potwierdzenia lub wykluczenia organicznego tła zaburzeń erekcji, ważne jest wykonanie badań laboratoryjnych – morfologii, OB, stężenia glukozy we krwi, kwasu moczowego, lipidów, mocznika, kreatyniny czy poziomu prolaktyny oraz testosteronu. Diagnostyka naczyniowego podłoża zaburzeń wzwodu opiera się na wykonaniu USG metodą dopplera, a w razie konieczności również kawernozografii lub kawernozometrii. Istnieje także możliwość rejestracji wzwodów podczas snu pacjenta – określana jest wówczas ich ilość oraz jakość.

Jakie choroby mogą być przyczyną zaburzeń erekcji?

Choroby układu krążenia takie, jak nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca naczyń. Jak pokazują badania, problemy ze wzwodem występują u około połowy pacjentów z chorobą wieńcową i 80% z osób borykających się z niewydolnością serca.

Choroby tarczycy – zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, podwyższone stężenie prolaktyny (poza zaburzeniami wzwodu często objawia się ona również niepłodnością i ginekomastią) oraz niedobór hormonów płciowych (tak zwany hipogonadyzm).

Cukrzyca – w przebiegu tej choroby, problemy ze wzwodem mogą się pojawiać okresowo, wiążąc się z nieprawidłowym wyrównaniem zaburzeń gospodarki węglowodanowej albo stanowić późne jej powikłania – patologie w obrębie naczyń krwionośnych czy neuropatię cukrzycową.

Choroby gruczołu krokowego – rak gruczołu krokowego, łagodny rozrost gruczołu krokowego czy powikłanie przezcewkowej resekcji stercza.

Choroby nerek, jak przewlekła ich niewydolność.

Choroby zwyrodnieniowe i otępienne, jak choroba Parkinsona czy Alzheimera, padaczki (w szczególności skroniowa) oraz stwardnienie rozsiane.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x