Post sponsorowany

Ciekawość, chęć zwrócenia na siebie uwagi czy narastające problemy – te i wiele innych przyczyn sprawia, że coraz to więcej osób uzależnia się od alkoholu i opioidów, do których zalicza się takie narkotyki jak heroina, metadon czy morfina.

Gdy u siebie lub bliskiej nam osoby dostrzegamy niepokojące objawy związane m.in. z zespołem odstawiennym należy jak najszybciej reagować i zgłosić się do gabinetu zajmującego się leczeniem narkomanii.

Dla kogo pomoc?

Co ważne, farmakologiczne leczenie uzależnienia od narkotyków możliwe jest tylko w przypadku, gdy pacjent sam wyraża chęć przyjmowania medykamentów oraz podjęcia terapii na którą składa się: odwyk narkotykowy, który polega na podskórnej aplikacji implantu z lekami odstawiennymi Naltrexone oraz podjęciu terapii grupowej lub indywidualnej.

Leczenie narkomanii w takiej postaci możliwe jest nawet po dłuższym spożywaniu substancji uzależniających, lecz najlepsze rokowania na wyjście z nałogu mają osoby, które szybko zgłosiły się po pomoc.

Czy Naltrexone implant jest bezpieczny?

Zarówno lek jak i sam zabieg wszycia implantu Naltrexone są bezpieczne dla życia i zdrowia pacjenta. Jednakże, aby lekarz mógł przeprowadzić terapię konieczne jest odbycie min. tygodniowego detoksu oraz kompleksowych badań w gabinecie. Także w czasie działania leku (do roku czasu) nie wolno przyjmować opioidów. Nieprzestrzeganie tych wytycznych prowadzi do bardzo nieprzyjemnych objawów i całkowicie zaburza działanie leków odstawiennych – Naltrexone.

Gdzie poddać się terapii antynarkotykowej?

Polecamy zgłosić się do gabinetu, który od lat zajmuje się leczeniem uzależnienia od narkotyków, takiego jak Meditus Lublin, który nie tylko aplikuje implant z lekiem Naltrexone, ale także kompleksowo pomaga uporać się z nałogiem narkomanii. Skuteczne leczenie uzależnienia od opioidów polega na wzmocnieniu pacjenta – zarówno pod kątem zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Dlatego warto wybierać gabinety, które posiadają wieloletnie doświadczenie w walce z narkomanią oraz odpowiednie certyfikaty uprawniające do udzielania medycznego wsparcia osobą z problemem narkotykowym.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x