Post sponsorowany

Ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą- kilka słów o uzależnieniach chemicznych

Temat uzależnień jest powszechnie znanym i występującym problemem w społeczeństwach na całym świecie, w tym też polskim. Niepotrzebnie ludzie cierpiący z tego powodu w dalszym ciągu są sceptycznie nastawieni do terapii, ponieważ się wstydzą z niej skorzystać. Jeśli wiesz, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi z powodu uzależnienia, skorzystaj z miejsca takiego jak ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą.

1.       Co to są uzależnienia?

2.       Przyczyny uzależnień

3.      Terapia- ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą

Co to są uzależnienia?

Uzależnienie to stan, w którym człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez konkretnych substancji (uzależnienie chemiczne, np. alkohol, nikotyna, narkotyki, leki) lub zachowań (uzależnienie behawioralne, np. zakupy, praca, seks, hazard). Dodatkowo uzależnienie powoduje cierpienie osoby uzależnionej i/lub otoczenia. Osoba cierpiąca najczęściej wpada w błędne koło: jest mi źle, więc sięgam po substancję/ zachowanie à powoduje to chwilową ulgęà gdy substancja/ zachowanie przestaje działać znowu zaczyna być mi źleà znowu sięgam po substancję. Koło się zamyka. Uzależnienia chemiczne ponadto wiążą się ze zmianami w strukturze oraz funkcjonowaniu mózgu i receptorów, które przez substancje uzależniające zostają zablokowane lub wręcz zdewastowane.

Przyczyny uzależnień

Tak naprawdę ilu cierpiących tyle możliwych przyczyn uzależnienia. Często są to problemy natury psychicznej ( rozczarowanie, frustracja, smutek), z którymi cierpiący nie jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. W pewnym stopniu może to też być niewłaściwe środowisko. Wspomina się również o możliwym dziedziczeniu pewnych skłonności, ALE nie od razu o dziedziczeniu uzależnień. Najwłaściwsze jest stwierdzenie, że uzależnienia powoduje mieszanka i kombinacja różnych przyczyn bio- psycho- społecznych.

Terapia- ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą

Decyzja o podjęciu terapii jest niezwykle ważna, choć bywa trudna. Jeśli potrzebujesz pomocy skorzystaj z takich miejsc jak ośrodek leczenia uzależnień pod Warszawą. Jeśli chcesz zapoznać się z oferowaną pomocą, zapoznaj się z informacjami jak trafić do ośrodka.

Pamiętaj, uzależnienie nie powinno wzbudzać w Tobie wstydu przed sięgnięciem po pomoc specjalisty. Miejsce, do którego się zgłosisz umożliwi Ci wyjście na prostą. Dlatego nie wahaj się ani chwili, tylko skontaktuj się ze specjalistami z ośrodków leczenia uzależnień pod Warszawą. Terapeuci pomogą Ci w możliwie jak najlepszy sposób.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x