Post sponsorowany

Maszyna Smitha, inaczej suwnica to uniwersalny, posiadający wiele zalet sprzęt do ćwiczeń. Jest to sprzęt bezpieczny, stanowi niezbędne wyposażenie każdej profesjonalnej siłowni. Na suwnicy mogą ćwiczyć zarówno osoby zaawansowane, jak i średnio zaawansowane i początkujące.

Osoby ćwiczące na maszynie Smitha szybko uczą się prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń, co ma duże znaczenie w przypadku osób mniej doświadczonych. Osoby dłużej ćwiczące na siłowni mogą wykonywać różnorodne ćwiczenia na maszynie Smitha bez żadnej asekuracji. Sprzęt jest zbudowany tak, że w każdej chwili można odłożyć sztangę na jeden z zaczepów.

Suwnica to urządzenie pozwalające ćwiczyć wiele partii mięśni. Ćwicząc regularnie na tym sprzęcie można rozwinąć mięśnie klatki piersiowej, pleców, ramion, barków, nóg. To urządzenie daje nam możliwość podnoszenia większych obciążeń, na suwnicy ćwiczyć mogą osoby niepełnosprawne oraz osoby po przebytych kontuzjach. To sprzęt atrakcyjny również dla kobiet. Osoby całkowicie sprawne powinny traktować to urządzenie nie jako podstawę, ale jako uzupełnienie treningu siłowego.

Najlepsze ćwiczenia przy użyciu maszyny Smitha

Jednym z ćwiczeń najczęściej wykonywanych przy użyciu maszyny Smitha jest wyciskanie sztangi. To ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie klatki piersiowej, biceps i triceps. To ćwiczenie podobne do wyciskania na ławeczce prostej lub skośnej, w zależności od ustawienia. Przy tym ćwiczeniu należy ustawić ławkę pod odpowiednim kątem, następnie położyć się na ławce i chwycić gryf techniką nachwytu na szerokości barków. Powoli opuszczajmy ciężar do klatki piersiowej i powracajmy do pozycji wyjściowej.

Maszyna Smitha świetnie sprawdza się też w treningu nóg. Wykonując przysiady ze sztangą na suwnicy w dużym stopniu angażujemy do pracy mięśnie ud i pośladków. Gryf należy ustawić na wysokości barków i chwycić nachwytem opierając gryf na plecach i rozstawiając stopy na szerokość bioder. Po wykonaniu przysiadu powraca się do pozycji startowej.

Mięśnie pleców i biceps pomaga trenować podciąganie w wyporze (w zwisie). To dość proste ćwiczenie, gryf należy umieścić na wysokości pasa i położyć się pod nim chwytając gryf nachwytem na szerokość barków opierając jednocześnie pięty o podłogę. Podczas podciągania należy dotykać klatką piersiową do gryfu następnie powracać do pozycji wyjściowej.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x