Rumień naczyniowy to dość powszechna niekomfortowa dolegliwość wynikająca najczęściej ze zmian temperatur, spożywania alkoholu, lub ostrych i gorących potraw.

 

Nieleczony rumień może rozwijać się i w konsekwencji wyglądać nieestetycznie, co doprowadzać może do problemów z samooceną. Aby zniwelować negatywne objawy tej dolegliwości, warto zdecydować się na usuwanie rumienia laserem. Jak wygląda zabieg i kiedy warto go wykonać? Podpowiadamy.

Co to jest rumień i kiedy zabieg usuwania laserem jest zalecany?

Rumień to liczne rozszerzenia bardzo drobnych naczyń krwionośnych, które bardzo ściśle przylegają do siebie, tworząc na skórze efekt niepożądanego zaczerwienienia. Występuje ono najczęściej w obszarach szyi i dekoltu i nasila się znacznie pod wpływem emocji, konkretnych spożywanych potraw, podczas mrozu lub wzrostu ciśnienia tętniczego. Jeżeli dotyczy nas problem rumienia naczyniowego, warto zdecydować się na zabieg jego laserowego usuwania.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania rumienia?

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem lekarz prowadzący wykonuje naświetlanie promieniem IPL chorobowo zmienionych miejsc. Na początku zabiegu skóra jest oczyszczana oraz rozprowadza się na niej specjalistyczny żel przewodzący. Następnie pacjent zostaje wyposażony w okulary chroniące oczy, a personel przystępuje do zabiegu usuwania rumienia. Cały zabieg trwa kilkanaście minut i nie wymaga znieczulenia, może tylko powodować minimalny dyskomfort i uczucie ciepła. Podczas zabiegu światło laserowe, które pochłaniane jest przez hemoglobinę, powoduje proces fotokoagulacji, w związku z czym chore naczynie zostaje uszkodzone, co w konsekwencji powoduje jego włóknienie, a następnie samoistną absorpcję.

Po jakim czasie po zabiegu widoczne są efekty usuwania rumienia?

Z reguły pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, u pewnej części pacjentów pojawia się całkowite ujednolicenie kolorytu skóry, natomiast u niektórych pacjentów konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu usuwania laserem. Ilość potrzebnych do wykonania zabiegów zazwyczaj jest zależna od rozległości oraz rodzaju leczonych zmian naczyniowych. Efekty działania takiego zabiegu to przede wszystkim znaczna redukcja występującego rumienia, wygładzenie oraz odświeżenie cery, oraz wyraźne napięcie i wzrost elastyczności skóry.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Po wykonanym zabiegu pacjentom zaleca się odpowiednie nawilżanie skóry za pomocą alantanu lub bephantenu. Ponadto do 30 dni po zabiegu przy wychodzeniu na zewnątrz warto stosować pielęgnację przeciwsłoneczną, jak i kosmetyki z filtrami UVA i UVB. W tym okresie należy również zrezygnować z wszelkiego rodzaju peelingów, sauny oraz drażniących kosmetyków. Należy również mieć na uwadze, że z reguły zabieg usuwania rumienia wykonuje się od jesieni do wiosny, aby uniknąć wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. W niektórych przypadkach rumień po zabiegu może się nasilać, jednak nie powinno trwać to dłużej niż kilka dni, podczas których zmiany możemy zamaskować za pomocą makijażu.

Więcej informacji znajdziesz na https://mediderm.com.pl/oferta/medycyna-estetyczna/zabiegi-na-twarz/usuwanie-naczynek

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x