Peeling to zabieg, jaki warto stosować regularnie dla każdego rodzaju skóry. Jego właściwości to przede wszystkim usunięcie zanieczyszczeń oraz obumarłych komórek, jakie gromadzą się w skórze. Jest na to kilka sposobów.

1. Peeling mechaniczny

2. Peeling chemiczny

Aby zadbać o skórę potrzebna jest regularne działanie na rzecz zdrowej i lśniącej cery. Jednym z podstawowych zabiegów jest peeling, który można wykonać samemu w domu, lub skorzystać z usług profesjonalistów. Na czym polega różnica i jak przebiegają zabiegi?

Peeling mechaniczny

Znany z domowych zabiegów peeling mechaniczny polega na wcieraniu w skórę substancji szorstkiej, która dzięki swojej strukturze, pozbywa się martwego i zrogowaciałego naskórka. Najczęściej wykorzystuje się do tego gotowe kosmetyki, które składają się z substancji grudkowatej, ale też składników łagodzących cały proces.

Coraz częściej korzystamy też z kosmetyków DIY, czyli peelingu wykonanego m.in. fusami kawy, które mają podobne właściwości. Popularne są również środki bazujące na cukrze lub soli. Oczyszczona skóra gotowa jest na przyjęcie kremów bądź balsamów.

Peeling chemiczny

Bardziej zaawansowaną formą peelingu jest zabieg chemiczny. To jeden z najlepszych, nieinwazyjnych sposobów na zachowanie cery w dobrej kondycji i zdrowiu. – W przypadku peelingu chemicznego, do wyboru mamy kilka rodzajów terapii. Preparaty oferują właściwości oczyszczające, odmładzające, przeciwtrądzikowe, regenerujące, rozjaśniające, redukujące przebarwienia, przeciwzmarszczkowe lub normalizujące. – wyjaśnia ekspertka kliniki https://drparadowska.pl/. Spośród zabiegów dostępnych w ofercie kliniki https://drparadowska.pl/zabiegi/peelingi-chemiczne/ wyróżnić można trzy główne obszary działania peelingu. Są to: peelingi powierzchniowe, które działają odświeżająco, ograniczając się do warstwy naskórka, peelingi średnio głębokie, docierające głębiej, a dokładnie do górnej warstwy skóry właściwej, a także peelingi głębokie, działające kompleksowo, aż do głębszych warstw skóry właściwej.

Jako że peelingi chemiczne różnią się składem i właściwościami, niezwykle ważny jest odpowiedni dobór. Dlatego inny zabieg zaleca się osobom z cerą trądzikową, dojrzałą, z przebarwieniami lub naczynkowej. Wreszcie najważniejsze, czyli efekty, jakie można uzyskać po terapii peelingiem chemicznym. Przede wszystkim głęboko oczyszczamy skórę, pozbywając się martwego naskórka. Ponadto znika błyszczenie się skóry, a jeśli mieliśmy problem z plamami, następuje znaczące rozjaśnienie. Na koniec skóra jest odmłodzona, zregenerowana i właściwie odżywiona.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x