Post sponsorowany

Nowoczesne lampy medyczne w technologii LED

Żadna placówka medyczna nie może objeść się bez specjalistycznego sprzętu, który jest niezbędny do realizacji świadczeń. Zarówno gabinety diagnostyczne, jak i zabiegowe, gabinety weterynaryjne czy kosmetyczne wymagają przede wszystkim oświetlenia. To właśnie profesjonalne źródło światła umożliwia wykonanie precyzyjnych czynności. Wybierając lampy medyczne LED kierować można się zróżnicowanymi parametrami technicznymi, a jedną z najbardziej pożądanych cech jest dziś bezcieniowość.

Zarówno lampy zabiegowe LED sufitowe, ścienne jak i podłogowe zapewniają oświetlenie danego obszaru pod różnym kątem. Z oczywistych względów największa mobilnością i uniwersalnością zastosowań wyróżniają się lampy podłogowe, które dzięki podstawie na ruchomych kółkach oraz głowicy umieszczonej na elastycznej szyi mogą oświetlić precyzyjnie obszar o dowolnej lokalizacji. Jednak nie zawsze mamy możliwość, aby przesuwać czy ustawiać źródło światła wedle własnych preferencji tak, aby pole zabiegowe było perfekcyjnie oświetlone. I tu z pomocą przychodzą lampy bezcieniowe.

Bezcieniowe lampy ginekologiczne LED wyróżniają się specyficzną konstrukcją głowicy, która determinuje możliwość precyzyjnego oświetlenia pola zabiegowego nawet wtedy, gdy część matrycy lampy zostanie przesłonięta. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu:

  • odpowiedniej wielkości głowicy lampy LED
  • wykorzystaniu wielu źródeł światła punktowego
  • zastosowania systemu zwierciadeł rozpraszających światło

Dzięki wykorzystaniu takich rozwiązań pochylenie się nad oświetlonym polem i zasłonięcie części głowicy nie spowoduje zacienienia oświetlanej powierzchni. Możesz swobodnie poruszać się wokół pola zabiegowego bez konieczności ciągłego przestawiania lampy i bez ryzyka, że widoczność będzie ograniczona przez pole cienia.

W nowoczesnych placówkach dla noworodków można spotkać lampy do fototerapii noworodków. Tak jak w lampach medycznych można w nich zastosować źródło światła w technologii LED. Światło w takich urządzeniach ma różną długość fal. Metoda naświetlania działa leczniczo i powoduje spadek bilirubiny.

Lampy weterynaryjne LED i oświetlenie LED o każdym innym przeznaczeniu, które znaleźć mają się w gabinecie medycznym, weterynaryjnym czy kosmetycznym powinny ponadto wyróżniać się prostotą obsługi. Niekiedy możemy użyć tylko jednej ręki, a wtedy doskonałym rozwiązaniem okaże się panel dotykowy. Kryterium, które zawsze jest analizowane podczas zakupu lampy medycznej LED jest cena, a także koszty utrzymania. I tu lampy LED sprawdzają się idealnie – ich żywotność sięga nawet 50 000 godzin, ponadto takie lampy pozwalają na znaczną oszczędność energii i redukcję rachunków za prąd.

Takie nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, jakim bez wątpienia jest bezcieniowa lampa medyczna daje możliwość precyzyjnego wykonywania wszystkich czynności – od diagnostyki do leczenia. Pacjent zyskuje nienaganną opiekę medyczną, gabinet wyróżnia się natomiast nowoczesnym, profesjonalnym charakterem. Jeśli zatem zdecydujesz się na zakup takiej najlepszej lampy medycznej, cena zakupu zwróci się bardzo szybko – w postaci zbudowania nienagannego wizerunku swojego gabinetu, stworzenia optymalnych warunków do pracy oraz zapewnienia pacjentom profesjonalnej opieki.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x