Post sponsorowany

Labioplastyka to nic innego jak zabieg pomniejszania warg sromowych. Z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny i na jego wykonanie z różnych przyczyn decyduje się wiele kobiet. Jak przebiega taki zabieg oraz jakie są wskazana do jego wykonania? 

Każdy z nas jest zupełnie inny. Różnimy się między sobą zarówno swym wnętrzem, jak i fizycznością. Tak samo jest również w przypadku naszych najintymniejszych stref ciała, takich jak na przykład wargi sromowe. Nie ma czegoś takiego jak jeden właściwy wygląd, idealny model waginy. Kobiece sromy różnią się między sobą między innymi rozmiarem, kształtem, czy chociażby swą widocznością. Jedne są bardziej ”schowane”, inne natomiast widoczne. Różnorodność to siła i piękno, jakie nosi w sobie i na sobie każda z nas.

Niestety, lecz wiele kobiet zmaga się z kompleksami związanymi ze swą intymną anatomią. Zazwyczaj mają one podłoże typowo estetyczne, jednak czasem spowodowane są także dość często występującą nieprawidłowością, jaką jest przerost warg sromowych. Problemu tego nie powinno się bagatelizować, gdyż może on mieć negatywny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie oraz zdrowie. Labioplastyka to zabieg ginekologii estetycznej, który umożliwia przywrócenie prawidłowego kształtu sromu. Na czym polega i kiedy poleca się z niego skorzystać?

Labioplastyka — jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Labioplastyka to zabieg, którego celem jest korekta warg sromowych. Dokładniej mówiąc, polega on na ich zmniejszeniu, bądź też wyrównaniu. Bardzo często bowiem problem przerośnięcia dotyczy tylko jednej wargi. Zacznijmy jednak od początku. Głównym wskazaniem do tego zabiegu, są przerośnięte wargi sromowe mniejsze lub większe. Wiemy już, że kształt sromu może być zróżnicowany i wcale nie jest niepokojące, jeśli kształt naszego różni się od tego, jaki widziałyśmy u innej kobiety. Przerośnięte wargi sromowe to jednak nieprawidłowość, która może powodować wiele innych przykrych dolegliwości. Chodzi tu zarówno o te fizyczne, jak i psychiczne. Taki wygląd sromu jest bowiem powodem powstawania wielu kompleksów, które odbierają kobietom pewność siebie w sytuacjach intymnych i nie tylko.

Przerośnięte wargi sromowe bardzo często przyczyniają się do powstawania wielu infekcji intymnych. Jest tak, gdyż narażone są one wtedy na różnego rodzaju obtarcia przy wykonywaniu najprostszych nawet ruchów. Tym samym utrudniają one normalne funkcjonowanie, uprawianie sportu, a nawet czerpanie przyjemności z aktywności seksualnej.

Korekta warg sromowych — jak przebiega zabieg?

Zabieg, jakim jest plastyka warg sromowych, cieszy się obecnie na świecie coraz większą popularnością. Dzięki niemu wiele kobiet pozbyło się codziennie odczuwanego bólu, dyskomfortu i wstydu. Obecnie przeprowadzany jest on za pomocą bardzo nowoczesnych metod. Jedną z nich jest na przykład labioplastyka laserowa. Technika ta stosowana jest przede wszystkim w celu uniknięcia dużego krwawienia podczas zabiegu. Bardziej inwazyjną, ale też i efektywną metodą, jest też ta tradycyjna, czyli chirurgiczna. Technika wykonywania zabiegu dopasowywana jest w sposób indywidualny do każdego pacjenta.

Po zabiegu, jakim jest plastyka warg sromowych, następuje oczywiście czas gojenia. Jak w przypadku każdej takiej ingerencji, efekt widoczny jest dopiero po pewnym czasie. W przypadku labioplastyki trwa to średnio 6 tygodni. Zależne jest to także od metody wykonania zabiegu. W tym czasie należy pamiętać o przestrzeganiu wszelkich zaleceń lekarza, odpowiedniej higienie miejsc intymnych, a także o zachowaniu abstynencji seksualnej do czasu całkowitego zagojenia.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x