Post sponsorowany

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, co to jest ubranie uciskowe, do czego służy i jakie jest jego przeznaczenie, dopóki nie zetkniemy się z medycyną estetyczną. Okazuje się, że na całym świecie samych tylko zabiegów liposukcji przeprowadza się ponad 1,4 mln w ciągu roku. Powszechność wykonywania tego typu zabiegów skłania do refleksji, od jakich czynników zależy ich końcowy efekt? Odpowiedź jest dość oczywista. Efekty wielu zabiegów w medycynie estetycznej zależą w dużej mierze od postępowania pooperacyjnego, podczas którego lekarze kładą ogromny nacisk na noszenie ubrania uciskowego.

Co zalecają lekarze?

Ryzyko komplikacji i niepowodzenia zabiegów przeprowadzonych przez doświadczonego chirurga są niewielkie, dlatego warto sobie zdać sprawę z tego, że postępowanie pacjenta w czasie rekonwalescencji ma kluczowe znaczenie dla końcowych efektów zabiegu. Zgodnie z zaleceniami lekarskimi, w okresie pooperacyjnym należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego oraz gwałtownych ruchów, natomiast bardzo wskazane jest noszenia ubrania uciskowego w miejscach poddanych zabiegom.

Najczęściej operowanymi częściami ciała są brzuch, pośladki, biodra, uda i ramiona. Liposukcja cieszy się powodzeniem u pacjentów nie bez powodu. Jedną z najważniejszych przesłanek jest fakt, że odsysanie tłuszczu umożliwia pozbycie się komórek tłuszczowych z różnych partii ciała na stałe. Nie zmniejszają one swojej objętości, lecz zostają usunięte na zewnątrz organizmu, co sprawia, że po zabiegu dana partia ciała jest znacznie bardziej oporna na ponowne otłuszczenie. Noszenie ubrania uciskowego po tego typu zabiegach jest koniecznością i wiąże się z samymi korzyściami.

Jakie są korzyści z noszenia ubrań uciskowych?

Kilka godzin po zabiegu z nacięć, wykonywanych na potrzeby zabiegów medycyny estetycznej, może wyciekać płyn infiltracyjny oraz płyn tkankowy pomieszany z krwią. Zastosowanie ubrania uciskowego pozwala przywrócić właściwą cyrkulację płynów, co zapobiega tworzeniu się obrzęków, krwiaków czy siniaków. Poza tym ułatwia skórze dostosowanie się do nowych kształtów ciała, co może być szczególnie pomocne w przypadku osób, które podczas zabiegu pozbyły się większych ilości tkanki tłuszczowej. Noszenie ubrań uciskowych np. po liposukcji brzucha zapobiega po prostu przemieszczaniu się tkanki tłuszczowej, co mogłoby prowadzić do powstania zniekształceń w obrębie brzucha.

Podsumowując do głównych zalet stosowania ubrań uciskowych można zaliczyć:

  • zapobieganie powstawaniu obrzęków, krwiaków i siniaków,
  • zapobieganie powstawaniu luźnej skóry,
  • stymulowanie wchłaniania płynów zbierających się w tkankach,
  • szybszą rekonwalescencję pozabiegową,
  • zabezpieczenie przed komplikacjami zakrzepowo-zatorowymi,
  • zapobieganie powstawaniu nieestetycznych blizn,
  • poprawa jakości i jędrności skóry,
  • ładne modelowanie sylwetki.

Jak długo należy nosić ubranie uciskowe po zabiegach?

Takie ubranie uciskowe należy nosić regularnie przez całą dobę przynajmniej 3 tygodnie od zabiegu, a dla uzyskania najlepszych efektów można ten czas wydłużyć nawet do 6 miesięcy. Na ogół noszenie ubrań uciskowych nie nastręcza pacjentom większych problemów, ponieważ ubranie to ściśle przylega do ciała i pod zwykłym ubraniem pozostaje całkowicie niewidoczne.

Ubranie uciskowe jest zakładane bezpośrednio po zabiegu. W zależności od operowanej okolicy, stosuje się kostiumy zakrywające całe ciało lub tylko jego konkretne części. Obecnie stosowane ubrania uciskowe zaprojektowane są w taki sposób, aby pacjent mógł bez problemu korzystać z toalety oraz czuć się w nich komfortowo i swobodnie. Poza tym materiał w ubraniach uciskowych rozciąga się we wszystkich kierunkach i harmonijnie dopasowuje się do nierówności anatomicznych.

Specjalna odzież uciskowa nie jest jednorazowego użytku i można ją prać według wskazań producenta. W celu ułatwienia korzystania z odzieży uciskowej producenci umieścili specjalne szwy i zapięcia, które mają ułatwić i usprawnić jej zdejmowanie i nakładanie.

 

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x