Post sponsorowany

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych badań w procesie diagnostycznym różnych przypadłości. Dzięki nieinwazyjnemu zastosowaniu ultradźwięków, lekarz może wnikliwie obejrzeć obraz przekroju badanego obiektu. Badanie to jest niezwykle dokładne – za jego pośrednictwem można wykrywać małe zmiany w rozmiarze nawet od 0,1 mm. Istnieje wiele różnych aparatów ultrasonograficznych, choć ostatnio przebojem na rynek wdarły się aparaty Mindray USG. Który ultrasonograf wybrać, by przeprowadzać jak najdokładniejsze badania i zapewnić satysfakcję nie tylko lekarza, ale przede wszystkim pacjenta?

aparat usg, jak działa, który wybrać

Ultrasonograf – jak to działa?

Aparat USG obrazuje wszelkie narządy, naczynia, ślinianki, zmiany w tkankach miękkich, stawy etc. Badanie to pozwala dokładnie określić kształt oraz wielkość danych narządów, ich strukturę oraz echogeniczność. USG umożliwia również wykrywanie wszelkich, nawet najmniejszych zmian, które następnie można zmierzyć, często również wstępnie opisać. Badanie USG nie pozwala na bezpośrednie określenie tego, czy wykryta zmiana jest łagodna czy też złośliwa, choć można spróbować to ustalić na podstawie różnych jej cech, widocznych na obrazie. USG z powodzeniem wykryje płyn (np. w jamie brzusznej) oraz złogi (piasek lub kamienie, np. w nerkach). Pod kontrolą USG można wykonać nakłucia, np. nakłuwanie torbieli czy usuwanie płynu. Do dyspozycji lekarza są różne częstotliwości ultradźwiękowe, w zależności od tego, jaką strukturę planuje on akurat zbadać. Odpowiednio do potrzeb danego badania można dobrać również rozdzielczość i głowicę aparatu.

Oferta ultrasonografów – gdzie szukać?

Ultrasonograf DP-50

Istnieje wiele sklepów z osprzętowaniem medycznym, które zajmują się sprzedażą aparatów ultrasonograficznych i innych sprzętów diagnostycznych. Ich ofertę można znaleźć w Internecie. Wybór sklepów, jak i w ogóle sprzętów, jest szeroki, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie to, czego mu potrzeba, w odpowiedniej półce cenowej.

aparatura i urządzenia medyczne

Ultrasonografy Mar-Med – doświadczenie i gwarancja precyzji

Warszawska firma Mar-Med jest obecna na rynku medycznym od 23 lat. Od tego czasu dystrybutor sprzętu medycznego współpracuje zarówno z prywatnymi gabinetami, jak i ze szpitalami akademickimi, jest otwarty na różnych klientów. W ofercie firmy znajdują się nie tylko ultrasonografy (w tym nowoczesne aparaty USG Mindray), ale również RTG, mammografy, rezonanse i tomografy komputerowe. Jednymi z najpopularniejszych obecnie produktów firmy są Mindray USG, czyli flagowe ultrasonografy o najwyższej możliwej rozdzielczości obrazowania. Innowacyjna technologia ZONE Sonography zapewnia największą dokładność i precyzję. W ofercie dystrybutora sprzętu medycznego Mar-Med znajdziemy szereg modeli aparatów USG Mindray. Mar-Med oferuje także używane sprzęty medyczne, które oczywiście można kupić w cenie niższej niż nowe produkty. Oferta jest stale wzbogacana, a Mar-Med współpracuje z firmami oferującymi jakość i technologię, która zapewnia najdokładniejszą diagnostykę i zapewnia przystępny poziom cen, o czym można przekonać się na stronie: http://www.mar-med.pl.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x