Skóra każdej z nas, kobiet, jest podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Codzienny makijaż sprawia, że staje się przesuszona, zmęczona. Doskonałym pomysłem, aby ją zregenerować jest wykonanie detoksu skóry twarzy.

 

Jak przygotować się do detoksu skóry twarzy ?

Na detoks skóry twarzy wystarczy poświęcić minimum jeden dzień w tygodniu, aby go wykonać nie trzeba wielu składników.

Podstawowym preparatem, który należy kupić przed wykonaniem detoksu skóry twarzy jest naturalne mydło. Warto, aby miało jak najmniej składników i było jak najbardziej naturalne.

Kupić można również wodę różaną, którą będzie się przemywać twarz podczas detoksu. Wodę różaną może zastąpić też naparem z rumianku, rozmarynu czy lawendy.

W czasie trwania tego zabiegu nie powinno korzystać się z produktów nawilżających, ponieważ detoks ten ma na celu przywrócenie skórze funkcji nawilżających.

Pierwsze uczucie może być nieprzyjemne, jakby nasza skóra była nadmiernie naciągnięta,  jednak wraz z upływem czasu stanie się mniej szorstka.

 

Jak wykonać detoks skóry twarzy?

  1. Detoks skóry twarzy najlepiej zacząć wykonywać wieczorem. Należy najpierw pozbyć się martwego naskórka – wykonać peeling, a następnie umyć twarz naturalnym mydłem.
  2. Rano, od razu po wstaniu zalecane jest, aby umyć twarz mydłem i ciepłą przegotowaną wodą.
    3 razy w ciągu dnia należy też przemywać twarz wacikiem kosmetycznym nasączonym w wodzie różanej lub ziołach.
  3. Przed pójściem spać znów należy umyć twarz ciepłą wodą i mydłem oraz ponownie przemyć twarz nasączonym w wodzie różanej bądź ziołach wacikiem kosmetycznym.

 

Podczas stosowania detoksu skóry twarzy należy pić około 8 szklanek wody dziennie. W przypadku dużych problemów z cerą powinno przejść się na dietę oczyszczającą.

W tym czasie należy jeść ciepłe, gotowane dania. Kasza jaglana jest nieodłącznym elementem takiej diety.

Warto, również codziennie rano wypijać szklankę wody z cytryną. Przyczynia się to do usprawnienia detoksu skóry. Cytryna równoważy poziom pH. Jej odczyn zasadowy wynosi 5,5, a to zmniejsza natomiast stany zapalne skóry. Jest również niezwykle bogata w witaminę C, co pomaga zrównoważyć poziom sodu w komórkach.

 

Efekty detoksu skóry twarzy

Efekty zależne są od rodzaju skóry, jaki mamy. Jeśli skóra jest szczególnie przesuszona i delikatna, na efekty zabiegu należy poczekać dłużej niż w przypadku innego rodzaju cery.

Z czasem skóra staje się bardziej promienna i nawilżona. Kluczowa jest regularność wykonywania detoksu.

Warto też pamiętać, że tylko odpowiednie nawodnienie tkanek pozwoli na skuteczne oczyszczenie i odżywienie skóry.

 

Detoks skóry twarzy to prosty zabieg, który może wykonać każdy z nas. Nie potrzeba do niego wielu składników, a co za tym idzie koszty jego przeprowadzenia są niewielkie. Warto go regularnie przeprowadzać, jeśli chcemy mieć piękną, promienną, a co za tym idzie zdrową i odżywioną skórę.

 

Żródło:

polki.pl/moda-i-uroda/twarz-i-makijaz,detoks-skuteczne-oczyszczanie-skory,10417882,artykul.html

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x