Detoks układu pokarmowego

Detoks układu pokarmowego to nic innego jak dieta oczyszczająca. Ma ona na celu oczyścić oraz odżywić nasze ciało i uwolnić je od toksyn.

Usunięcie z układu pokarmowego toksyn, dostarczenie mu cennych składników odżywczych odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tego układu. 
Przeprowadzenie detoksu układu pokarmowego nie jest natomiast trudne, a może przynieść duże korzyści dla naszego organizmu.

Jak przygotować się do detoksu?

Kiedy podejmiemy już decyzję o rozpoczęciu detoksu, należy się do niego odpowiednio przygotować.
Po pierwsze, kilka dni przed rozpoczęciem detoksu układu pokarmowego należy zrezygnować ze spożywania ciężkich potraw. Nie powinno się również pić alkoholu i kawy, palić papierosów. Wszystko to należy odstawić, jeśli chcemy efektywnie oczyścić organizm. Powinno się natomiast pić duże ilości wody.

W przypadku, gdy ktoś cierpi na dolegliwości układu pokarmowego przed podjęciem decyzji o detoksie koniecznie musi skonsultować się z lekarzem.

Jak przeprowadzić detoks układu pokarmowego ?

Jedną z najważniejszych zasad podczas trwania detoksu układu pokarmowego jest wypijanie szklanki wody na czczo. Podczas całego dnia należy jednak wypijać jej znacznie więcej wody, bo aż 2 litry.

Do jadłospisu powinno się włączyć większą ilość warzyw niż przeciętnie zjadamy na co dzień. Pomidory, marchew, seler, ogórki to tylko niektóre z nich, które należy spożywać.

Kiszonki podczas trwania detoksu odgrywają szczególną rolę. Wpływają bowiem niezwykle dobrze na procesy trawienne, budują zdrową florę bakteryjną jelit. Należy ich jeść jak najwięcej.

Spożywać można również niektóre owoce. Należą do nich między innymi cytryny i jabłka.

Pić można napary ziołowe czy świeżo wyciskane soki warzywne. Koktajle zawierające miąższ warzyw są tu również bardzo wskazane.

Przygotowanie takiego koktajlu nie wymaga dużo czasu – wystarczy zblendować na przykład pomidora, paprykę i natkę pietruszki. Należy pamiętać, aby takiego koktajlu nie solić, można doprawić go naturalnymi ziołami.

W czasie trwania detoksu nie należy jeść mięsa i nabiału.

Ciekawostka:

Żurawina

jest świetnym uzupełnieniem dla detoksu układu pokarmowego. Pomaga usuwać szkodliwe toksyny z organizmu. Zawiera duże ilości błonnika, antocyjany. Usprawnia perystalykę jelit oraz posiada właściwości antybakteryjne.

Czas trwania detoksu

Detoks układu pokarmowego nie powinien trwać dłużej niż kilka dni. Należy spożywać 5 posiłków dziennie o regularnych porach.

Po skończeniu detoksu należy dalej odżywiać się zdrowo. Jeśli chcemy, abyśmy byli zdrowi, a nasze ciało ładnie wyglądało, to warto zwracać cały czas na jakość, ilość i odpowiednią kaloryczność spożywanych przez nas pokarmów.

Kiedy należy zastosować detoks?

Detoks układu pokarmowego powinno zastosować się w przypadku kamieni kałowych. Pozwoli on wyeliminować również pasożyty znajdujące się w organizmie.

Otyłość jest także wskazaniem do przeprowadzenia detoksu układu pokarmowego. Dzięki niemu można pozbyć się kilku niechcianych kilogramów.

Detoks przede wszystkim oczyszcza jelita. Należy jednak pamiętać, że musi być on przeprowadzony zgodnie zaleceniami, aby nie zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Bóle brzucha, zatwardzenie czy zgaga to kolejne wskazania do rozpoczęcia detoksu układu pokarmowego. Odpowiednie jedzenie, spożywane o regularnych porach może bez porównania zmienić nasze samopoczucie na lepsze.

 

Źródło:

www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/mistrzowie-detoksu-produkty-poprawiajace-oczyszczanie-organizmu_34811.html

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x