Post sponsorowany

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Często jednak nie wiemy w jaki sposób osiągnąć taki stan.

Nasza wiedza na temat tego czego potrzebuje nasz organizm jest bowiem nie za duża. Wiele osób nie wie na przykład jak na organizm wpływają poszczególne poszczególne pierwiastki, takie jak np. potas. Tymczasem jego rola jest naprawdę bardzo ważna. Sprawdźmy więc jak potas wpływa na organizm oraz zdrowie człowieka.

Czym jest potas?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest potas. Mówiąc najprościej to pierwiastek, który zaliczany jest do grupy makroelementów. Potas to substancja, która oprócz sodu, magnezu i wapnia jest jednym z najważniejszych elektrolitów. Pozwala na przesyłanie impulsów elektrycznych między komórkami. To jednak nie wszystko. Potas to również pierwiastek, który bierze udział w procesach syntezy, czyli budowy aminokwasów i białek. Jego rola w naszym organizmie jest więc nie do przecenienia.

Potas w naszym ciele

Potas to pierwiastek, który znajdziemy zarówno w naszych komórkach, jak i tkankach i narządach ciała. Znajduje się on na błonach komórkowych zapewniając im odpowiednie napięcie i przewodzi impulsy elektryczne. Znajduje się również w mięśniach gdzie dba o ich odpowiednie napięcie oraz pomaga syntezować białka, które jak wiadomo są budulcem mięśni.

Wpływ potasu na zdrowie

Potas ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Optymalne jego stężenie w organizmie to dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu krwionośnego. Zdarza się jednak, że poziom potasu jest zbyt niski. W takim przypadku jesteśmy narażeni na rozwój chorób takich jak nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia rytmu serca. Zbyt niski poziom potasu wpływa również negatywnie na nasze mięśnie. Jeśli zaś potasu w naszym organizmie jest zbyt dużo możemy zmagać się z niebezpiecznymi zaburzeniami pracy rytmu serca. Jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź stronę https://optymalnewybory.pl/optima-dla-ciebie/optima-cardio-potas-plus.

Źródła potasu w diecie

Jak więc widać, potas jest bardzo ważnym pierwiastkiem, którego nie powinno zabraknąć w naszym organizmie. Jak każdy inny makro i mikroelement najlepiej przyjmowany jest wraz z produktami spożywczymi. W których z nich możemy go znaleźć? Przede wszystkim w rybach takich jak łosoś czy dorsz a także w większości rodzajach mięsa. Dobrym źródłem potasu są również warzywa i owoce. Wśród tych, które zawierają go naprawdę sporo wymienić możemy: brokuły, groch fasola, pomidory oraz banany, kiwi, cytrusy i śliwki.

 

Podsumowując, potas to bardzo ważny makroelement, którego nie powinno zabraknąć w naszym organizmie. Dlatego też kompletując dietę, miejmy na uwadze produkty, które zawierają go sporo. Warto przy tym zaznaczyć, że sytuacje niedoboru lub nadmiaru potasu zdarzają się rzadko i najczęściej wynikają z chorób, na które chorujemy oraz przyjmowanych leków. Warto więc nie wpadać w panikę. Osoby, których dieta jest zbilansowana mogą być spokojne – to wystarczy, by potasu w naszym organizmie znalazło się dokładnie tyle, ile potrzebujemy.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x