Post sponsorowany

Depresja jest chorobą, która corocznie zbiera większe żniwo. Wiąże się z poważnymi problemami, które przekładają się na wszystkie sfery życia. Jednak osłabienie nastroju nie zawsze jest jednoznaczne, z tym że mamy depresję. Być może wystarczą łagodniejsze sposoby na to, by wrócić do formy niż leki.

Zaniepokoić powinny przede wszystkim utrzymujące się kłopoty z nastrojem i brakiem chęci do życia. Wtedy też „domowe” metody nie pomogą, tak samo, jak leki na depresję bez recepty. Konieczna będzie wizyta u lekarza psychiatry, który przepisze silniejsze środki i ustali z pacjentem plan leczenia. Ponieważ depresja to podstępna choroba, warto obserwować siebie i swoje samopoczucie. Kiedy nastrój zaczyna się osłabiać, co ma miejsce na przykład jesienią, kiedy nagle brakuje promieni słonecznych, od razu można sięgnąć po coś, co poprawi samopoczucie. Ale kiedy ten stan nie mija, trzeba zwiększyć czujność.

Zanim sięgniemy po farmaceutyki

Jeśli dopada nas zły nastrój, jednym ze sposobów na jego poprawę jest ruch. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. W efekcie ruch działa jak skuteczny antydepresant. Tak samo warto przyjrzeć się temu, czy śpimy odpowiednio dużo. Jeśli nie dosypiamy, również możemy zaobserwować u siebie obniżenie nastroju. Każdy ma na swojej liście drobne przyjemności, które sprawiają mu radość. Jeżeli mamy złe samopoczucie, to właśnie ten moment, kiedy warto zrealizować któryś z punktów listy. Czasem wystarczy kawa z przyjacielem lub spacer po lesie. Powinno się też zadbać o zbilansowaną dietę, na samopoczucie mają wpływ liczne mikroelementy, a kłopoty z nastrojem mogą być efektem niedoborów.

Leki na depresję dostępne bez recepty?

Oczywiście nie można kupić silnych farmaceutyków, które może przepisać tylko lekarz. Jeśli takowe gdzieś są dostępne, lepiej zaniechać zakupu. Jednocześnie w aptekach jest szereg takich preparatów, które są bardzo pomocne w wychodzeniu z marazmu. Chcąc sięgnąć po tabletki, czy krople uspokajające, do dyspozycji mamy wiele preparatów ziołowych. Nie zawierają uzależniających substancji, a w łagodnych przypadkach są nieocenione. Pomocne są również wtedy, kiedy równocześnie pojawiają się trudności ze snem. Ponieważ żyjemy wyjątkowo aktywnie, stres jest nieodzowną częścią naszej codzienności. Coraz bardziej jesteśmy zmęczeni i sfrustrowani, dlatego po leki na depresję sięga coraz więcej osób.

Gdzie kupić i jak przyjmować?

Leki na depresję bez recepty poprawiają koncentrację, pomagają radzić sobie ze stresem i w łagodny sposób uspokajają. Zamiast borykać się wieczorem z nerwobólami po ciężkim i pełnym napięć dniu, można sięgnąć po ziołową tabletkę lub napar i od razu poczuć różnicę. Żeby mieć pewność, że sięgamy po coś, co rzeczywiście pomoże, a nie zaszkodzi, najlepiej odwiedzić aptekę i skonsultować się z farmaceutą. Poza tym w przypadku, kiedy jednocześnie przyjmujemy leki na inne schorzenia, najlepiej przeczytać ewentualne skutki uboczne. Niektóre zioła osłabiają działanie substancji aktywnych w innych preparatach. Poza tym nie wolno przyjmować wyższych dawek, niż są podane w ulotce producenta.

Skuteczne leczenie depresji warto oprzeć o doświadczenie i wiedzę specjalistów poradni psychologicznej Kolektyw Terapeutyczny Psychologgia. Pełna oferta dostępna tutaj.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x