Post sponsorowany

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości, o którą nieustannie powinniśmy dbać. Zapewnia nam dobre samopoczucie i energię do działania. Jak wiemy, kluczem do zdrowia będzie nie tylko zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, ale przede wszystkim regularne badania profilaktyczne. Niestety wciąż ogromna rzesza zwłaszcza młodych ludzi nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego. Dlaczego na własną odpowiedzialność ryzykujemy każdego dnia?

 

Przyczyn dlaczego nie chronimy swojego zdrowia polisą zdrowotną może być wiele. Wśród młodych osób istnieje przekonanie, że poważne problemy zdrowotne raczej ich nie dotyczą i nie będą przez długi czas dotyczyć. Ich organizm jest silny i w razie kłopotów obroni się przed chorobą. Powodem często wymienianym jest także brak umów o pracę, tzw. umowy śmieciowe, przez które pracownicy nie mają zagwarantowanej opieki zdrowotnej. Niestety istnieją sytuacje, które mogą się wydarzyć niezależnie od wieku, jak wypadek samochodowy czy zasłabnięcie z powodu wysokich temperatur latem. Co więcej, wiele chorób może rozwijać się w naszym organizmie po cichu, nie przejawiając odczuwalnych objawów. Do takich należą niektóre rodzaje nowotworów, a także wiele innych potencjalnych schorzeń. Oto kilka z nich:

  1.  Rak pęcherza i brodawczaka.
  2.  Rak szyjki macicy.
  3.  Rak jelita grubego.
  4.  Rak jamy ustnej.
  5.  Jaskra.
  6.  Nadciśnienie.
  7.  Cukrzyca.
  8.  Niektóre choroby weneryczne.
  9.  Choroba Gauchera.
  10.  Zapalenie wątroby.

Lista jest niestety dłuższa. Należy pamiętać, że nawet jeśli na ten moment nie odczuwamy dolegliwości zdrowotnych i nie narzekamy na nasze samopoczucie, nie oznacza to, że w naszym organizmie nie rozwija się żadna choroba. Wiele schorzeń może zacząć rozwijać się już w bardzo młodym wieku, dlatego nie tkwijmy w przekonaniu, że skoro jesteśmy młodzi kłopoty ze zdrowiem nas nie dotyczą. Często bywa niestety tak, że choroba zostaje za późno zdiagnozowana i leczenie okazuje się nieskuteczne. Warto podkreślić, że tylko dzięki regularnym badaniom będziemy mogli kontrolować nasze zdrowie, wykluczając oczywiście przypadki losowe jak na przykład wypadek samochodowy.

A co zrobić w przypadku, kiedy…

Nadchodzące lato sprzyja częstszemu wychodzeniu z domu i spotykaniem się w gronie rodziny i przyjaciół. Wyobraźmy sobie sytuację. Jest gorące, sobotnie popołudnie. Postanowiłeś wraz ze znajomymi wybrać się na przejażdżkę rowerową. Niespodziewanie straciłeś równowagę i przewróciłeś się na drodze. Wydawało ci się, że to nic poważnego. Jednak wieczorem zacząłeś odczuwać dotkliwe skutki, a twoje kolano spuchło. Problem trwa już kilka dni i powoli uniemożliwia ci sprawne chodzenie.

A co w przypadku kiedy podczas spaceru ukąsi cię kleszcz ? Wtedy natychmiastowo musisz udać się do lekarza, a także wykonać specjalistyczne badania w celu wykluczenia możliwej boleriozy.

W obu przytoczonych często zdarzających się sytuacjach musimy niezwłocznie skorzystać z pomocy medycznej. Jeżeli masz wykupioną polisę zdrowotną, szybko i bez stania w długich kolejkach będziesz mógł skontrolować u specjalisty uciążliwą dolegliwość.

 

Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu:

1. Unikniesz stania w długich kolejkach.

2. Będziesz miał dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego.

3. Szybciej zostanie zdiagnozowany twój problem.

4. Masz możliwość wyboru odpowiedniego dla ciebie terminu wizyty lekarskiej.

Obecnie firmy ubezpieczeniowe oferują pacjentom bardzo korzystne pakiety opieki zdrowotnej, które można wykupić przez Internet, nawet nie wychodząc z domu. Możliwości mamy wiele. Co więcej z polisą zdrowotną, uzyskasz możliwość skorzystania: z profesjonalnej porady specjalistów wszystkich dziedzin medycyny, diagnostyki obrazowej, szczepień przeciwko grypie, zabiegów szpitalnych, badań laboratoryjnych, lekarskich wizyt domowych (na przykład ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA.)

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie pacjentom bardzo korzystne pakiety opieki zdrowotnej. Niestety często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że nie będąc ubezpieczonym, każdego dnia na własną odpowiedzialność ryzykujemy. Zdrowie to bardzo cenna wartość, jednak także bardzo krucha, dlatego nieustannie powinniśmy ją pielęgnować. Jeżeli jeszcze z jakiegoś powodu wciąż jesteś nieubezpieczony, pamiętaj, żeby zrobić to jak najszybciej.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x