Chrapanie nie pozwala ci spokojnie odpocząć? Może to czas, by spróbować naturalnych środków, które mogą być bardzo pomocne.

Uporczywe chrapanie to poważy problem zdrowotny, który może poważnie pogorszyć jakość życia, nie tylko chorego, ale i jego partnera. Z tego powodu warto zainteresować się rozwiązaniami, które pomogą rozwiązać problem.

Warto jednak podkreślić, że jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, warto skonsultować się z lekarzem.

1. Mięta pomoże w trakcie przeziębienia

Mięta polej, po łacinie zwana Menthapulegium, pozwala walczyć z uporczywym chrapaniem, zwłaszcza gdy jego przyczyną jest alergia czy przeziębienie. W takich sytuacjach rozwiązania pozwalające przywrócić naturalny sen można przygotować nawet w domu.

Roślina ta zawiera mentol, bardzo korzystny dla układu oddechowego. Oprócz tego pobudza trawienie i cały organizm. Warto napić się naparu z mięty przed zaśnięciem oraz wypłukać nim gardło. Przygotujemy go, dodając do 100 ml wody mięty świeżej, suszonej lub kilku kropli olejku miętowego.

Unikać go powinni natomiast chorzy na przepuklinę, wrzody czy zgagę. W takich sytuacjach może ona powodować zaostrzenie się objawów.

2. Miód pszczeli

Miód jest naturalnym i prostym środkiem, który nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest on naturalnym antybiotykiem, posiada witaminy, minerały i enzymy. Jeśli zjemy łyżkę miodu przed pójściem spać, oczyścimy drogi oddechowe i unikniemy chrapania.

Możemy również rozpuścić go w szklance gorącej wody lub naparu miętowego. Unikać go powinny jedynie osoby z np. cukrzycą, czy innymi problemami z poziomem glukozy we krwi.

Ważne jest, aby upewnić się, że miód ma wysoką jakość. W przeciwnym razie większość produkt może zawierać śladowe ilości chemicznych antybiotyków, a nawet cukru. Warto spróbować także miodu ekologicznego.

3. Na chrapanie… cebula

Dla osób, które chrapią każdej nocy, rozwiązaniem może być cebula. Ma ona działanie wykrztuśne i przeciwzapalne, potrafi pomóc przy objawach grypy i przeziębienia.

Jak użyć cebuli w przypadku chrapania?

  • Przekrój cebulę na pół i połóż na nocnym stoliku, przed pójściem spać.
  • Przygotuj napar lub bulion cebulowy i wypij go wieczorem. Pamiętaj jednak, że ma on działanie moczopędne.
  • Przygotuj syrop cebulowy.

Warto podkreślić, że cebula pochłania toksyny ze środowiska, więc nie warto przechowywać jej do późniejszego wykorzystania lub konsumpcji. Najlepiej działa świeża cebula, przygotowana bezpośrednio przed spożyciem.

4. Napar z przypraw korzennych

Pyszny i aromatyczny napar z przypraw jest również skutecznym rozwiązaniem na uporczywe chrapanie. Imbir, cynamon i kurkuma to trzy doskonałe składniki, żeby usunąć stan zapalny gardła, dobrze rozgrzać ciało i wyeliminować zatkany nos.

Ponadto te przyprawy pomagają nam podnieść poziom odporności, obniżyć poziom cukru we krwi, przyspieszyć metabolizm, a nawet łatwiej schudnąć. Podsumowując, możemy przyjmować je codziennie w postaci naparu, aby poprawić np. jakość snu.

5. Wdychanie eukaliptusa

Liść eukaliptusa jest bardzo powszechnym naturalnym środkiem w leczeniu chorób układu oddechowego. Ta roślina lecznicza pomaga nam wyeliminować śluz, odciążyć oskrzela i płuca oraz rozluźnić gardło.

Można go używać na różne sposoby, nie ograniczając się do tylko jednej z nich.

Warto skorzystać z eukaliptusa w postaci naparu lub inhalacji. Poprzez bezpośrednie wdychanie naparu z tej rośliny, dodatkowo wzmacniamy jego działanie lecznicze na drogi oddechowe. Ta metoda jest najbardziej odpowiednia dla osób cierpiących na chroniczne chrapanie i o dużej niedrożności oddechowej.

W postaci olejku eterycznego. Jeśli rozcieńczymy ten olejek eteryczny w oleju bazowym (migdałowym, oliwkowym, kokosowym), możemy go nałożyć na klatkę piersiową i na gardło. Dzięki temu będzie działać również wtedy, gdy oddychamy przez całą noc. Gdy natomiast chcemy go zastosować u dzieci, możemy umieścić obok poduszki chusteczkę nasączoną odrobiną tego olejku.

Aby skutecznie walczyć z chrapaniem należy poznać jego przyczyny i skorzystać z oferty specjalisty. Sprawdź tutaj i pozbądź się chrapania raz na zawsze dzięki specjalistycznemu leczeniu.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x