Post sponsorowany

Choroba autoimmunologiczna nazywana zespołem Sjogrena objawia się przede wszystkim zaburzeniami w zakresie pracy gruczołów ślinowych i ślinianek, co przekłada się na nadmierną suchość jamy ustnej oraz oczu. Jak można ją leczyć w sposób naturalny?

Schorzenia, w których dochodzi do atakowania przez organizm własnych tkanek, nazywa się chorobami autoimmunologicznymi. Do tej kategorii zalicza się szereg różnych schorzeń, w tym między innymi RZS – reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę Hashimoto, która atakuje tarczycę czy też cukrzyce typu 1. Wśród popularnych chorób układu odpornościowego znajduje się również zespół Sjogrena, który może dotykać nawet do 5 proc. populacji świata. W przebiegu tego typu schorzenia dochodzi do zaburzenia pracy gruczołów ślinowych oraz ślinianek, co powoduje nadmierną suchość ust oraz oczu. Także u pacjentów mogą pojawić się objawy ze strony stawów.

 

Jak leczy się zespół Sjogrena?

 

Dostępne także naturalne metody, medycyna leczy zespół Sjogrena objawowo, czyli leczenie to skoncentrowane jest na zmniejszaniu występujących objawów. Jako że problemem jest w tym przypadku zbyt mała ilość łez oraz śliny, stosuje się specjalne preparaty, które mogą je zastąpić – sztuczne łzy i sztuczną ślinę. W cięższych przypadkach stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne, a także kortykosteroidy – sterydy.

Warto jednak wskazać, że możliwe jest naturalne leczenie zespołu Sjorgena – https://biolit.pl/edukacja/przy-chorobach-ukladu-kostno-stawowego-dr-izabella-kowacka-miedzynarodowy-zespol-ekspertow/

W tym przypadku skupia się ono głównie na prowadzeniu odpowiedniej diety, jako że badacze odkryli, że ma ona również powiązanie z tym schorzeniem. W zespole Sjogrena ważne jest picie dużej ilości płynów, a także jedzenie zdrowych, jak najmniej przetworzonych produktów. Warto też zaznaczyć, że u wielu osób dobre efekty przyniosło wyeliminowanie określonych typów produktów, na przykład laktozy czy glutenu, które mogą pogarszać objawy zespołu Sjogrena. Odpowiednia dieta pozwoli zatem nie tylko na ogólną poprawę stanu zdrowia, ale również będzie mogła poprawić komfort życia osób chorujących na zespół Sjogrena!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x