Aby proces redukcji masy ciała, zwany popularnie odchudzaniem, przyniósł zakładane i trwałe rezultaty w postaci szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia, niezbędne jest połączenie kilku istotnych czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki, które mogą wspomagać nasze zdrowe odchudzanie. Jednym z nich są suplementy, dostępne jako tabletki, zioła, koktajle czy herbata na odchudzanie. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że same preparaty na odchudzanie nie wystarczą do uzyskania wymarzonej sylwetki, jednak mogą stanowić dla naszego organizmu niezwykle istotny bodziec, a ich działanie jest potwierdzone naukowo.

Tabletki i inne suplementy odchudzające

Każdy z nas ma własne sposoby na odchudzanie: jedni decydują się na ostawienie słodyczy, inni biegają lub chodzą na basen, jeszcze inni włączają do swojej codziennej diety warzywa i produkty nieprzetworzone. Niestety, uniwersalna recepta na zrzucenie nadprogramowych kilogramów nie istnieje, ponieważ skuteczne odchudzanie jest sprawą niezwykle indywidualną. Niemniej jednak aktywność fizyczna i zdrowa dieta powinny stanowić bazę wyjściową, do której możemy włączać dodatkowe elementy, takie jak tworzone własnoręcznie, zdrowe koktajle na odchudzanie.  Mimo że na rynku znajdziemy bogatą ofertę suplementów pod różnymi postaciami, najwięcej osób decyduje się na tabletki na odchudzanie. Wyróżnia się ich trzy podstawowe rodzaje:

  • tabletki zmniejszające uczucie łaknienia – są to suplementy na odchudzanie, których głównym celem jest redukcja odczuwalnego przez nasz organizm głodu. Po ich zażyciu pojawia się uczucie sytości dzięki zawartości włókien absorbujących wodę, które pęcznieją w żołądku, zmniejszając nasz apetyt,
  • tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczu – suplementy na odchudzanie z tej grupy zawierają chitosan – substancję, która nie tylko absorbuje wodę, ale także wiąże tłuszcz, ograniczając jego asymilację. Chitosan nie jest wchłaniany przez organizm i usuwa się go wraz ze stolcem,
  • tabletki wytwarzające ciepło – tego rodzaju leki na odchudzanie wspomagają procesy termogenezy, czyli spalania tłuszczu w organizmie, poprzez wytwarzanie przez nasze ciało wyższej temperatury.

Wybór suplementów

To, czy zdecydujemy się na tabletki wspomagające odchudzanie, czy wybierzemy inny rodzaj suplementu, np. zioła na odchudzanie, zależy głównie od nas samych i od naszych indywidualnych preferencji. Decyzja odnośnie wyboru skutecznego i bezpiecznego suplementu wymaga odpowiedniej wiedzy i nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu. Bogatą ofertę suplementów znajdziesz tutaj.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x