Post sponsorowany

Kukurydza jest niezwykle popularnym warzywem w Ameryce Północnej i Południowej. W naszym kraju najczęściej spożywamy ją w postaci popcornu lub płatków kukurydzianych. Chętnie też sięgamy po gotowane w całości kolby, które okraszamy masłem z solą. Czas poznać lepiej inny produkt pozyskiwany z kukurydzy. Jest nim olej kukurydziany, który ma wiele cennych dla naszego zdrowia substancji odżywczych. Można go wykorzystywać w kuchni do sporządzania pysznych potraw, ale i do przygotowywania domowych kosmetyków. Co warto wiedzieć o oleju kukurydzianym?

Co zawiera olej kukurydziany?

Olej kukurydziany jest coraz chętniej wykorzystywany w naszych domach z uwagi na to, że ma w sobie wiele cennych substancji odżywczych. Listę tego, co zawiera można zacząć od witamin. W oleju kukurydzianym znajdziemy przede wszystkim witaminy z grupy B, a także C, A, E, K, PP i luteinę. Oprócz tego w oleju kukurydzianym znajduje się wiele korzystnie wpływających na nasze zdrowie nienasyconych kwasów tłuszczowych w tym: kwas oleinowy, palmitynowy, stearynowy i linolowy. Wskazuje się również na to, że olej kukurydziany ma bardzo dobry stosunek kwasów omego 3 i 6. Ma to między innymi wpływ na metabolizm naszego organizmu.

Regularne spożywanie oleju kukurydzianego może mieć korzystny wpływ na nasz układ krwionośny – wzbogaca dietę o substancje, które pomagają w zapobieganiu miażdżycy czy podwyższonemu poziomowi cholesterolu we krwi. Więcej informacji o wpływie oleju kukurydzianego można znaleźć na stronie https://poznajsienatluszczach.pl/2018/07/02/olej-kukurydziany/.

Jak stosować olej kukurydziany?

Olej kukurydziany ma zastosowanie przede wszystkim w kuchni. Można stosować go do sałatek, a także do przygotowywania zimnych sosów np. dipów. Jeżeli chcemy używać go do potraw przygotowywanych na ciepło, temperatura dania nie powinna przekroczyć 90 stopni Celsjusza.

Oprócz tego na bazie oleju kukurydzianego można przygotowywać domowe kosmetyki np. maseczki do twarzy czy kosmetyki do pielęgnacji ciała. Można go stosować również do olejowania włosów, szczególnie przy problemach z rozdwajającymi końcówkami.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x