Post sponsorowany

O zdrowie trzeba dbać codziennie – wszelkie zaniedbania i zaniechania wcześniej czy później odezwą się ze zdwojoną siłą. Siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta, brak ruchu na świeżym powietrzu, używki, itp. – wszystko to ma fatalny wpływ na kondycję organizmu. Im człowiek starszy, tym gorzej. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – warto przypominać sobie tę prawdę każdego dnia. Być może dzięki temu unikniemy poważnych schorzeń w przyszłości.

  1. Układ krążenia to podstawa
  2. Wsparcie dla serca
  3. Przede wszystkim – nie szkodzić
  4. Zdrowie i radość

Układ krążenia to podstawa

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w Polsce są zgony wywołane schorzeniami serca oraz układu krążenia. Słabo dbamy o nasze żyły i aorty. Niewydolność, nadciśnienie, miażdżyca i choroba wieńcowa zbierają w naszym kraju obfite żniwo. Używki, stres, brak ruchu oraz dieta obfita w sól ciągle zwiększają ilość chorych osób. Leczenie szpitalne jest przeważnie długotrwałe, a także bardzo kosztowne. Istotną sprawą jest ochrona serca oraz poprawa krążenia. Tak proste rzeczy jak codzienny spacer, zmiana nawyków żywieniowych, czy ograniczenie spożycia alkoholu oraz całkowite wyeliminowanie nikotyny mogą w zdecydowany sposób poprawić kondycję układu krążenia.

Wsparcie dla serca

Czasami trzeba wspomagać te naturalne metody lekarstwami. Niekoniecznie od razu muszą to być specyfiki kupowane na receptę. W poprawie stanu serca oraz układu krążenia możemy skorzystać ze strony. Znajdziemy tutaj wiele produktów, które te naturalne procesy wspomogą. Oczywiście należy pamiętać, że żadna suplementacja nie zastąpi nam wizyty u lekarza, zwłaszcza jeżeli mamy podejrzenia, że dzieje się coś złego.

Przede wszystkim – nie szkodzić

Na rynku są dostępne różnego rodzaju żele pobudzające krążenie, tabletki (np. Acard) i inne lekarstwa określane mianem OTC (z języka angielskiego over-the-counter drug), czyli leki dostępne bez recepty. Przyniosą one ulgę np. w przypadku obrzęków nóg. Preparatów tego typu jest cała masa. Trzeba pamiętać o tym, by skonsultować ich zażywanie z lekarzem, bo to pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych wydatków oraz stosować tylko te preparaty, których naprawdę potrzebujemy. Możemy także zaopatrzyć się w niewielki podręczny ciśnieniomierz, który pozwoli na bieżąco monitorować ciśnienie – zwłaszcza jeśli w rodzinie występują schorzenia układu krążenia. Niektóre z nich mogą mieć charakter dziedziczny – tutaj też konieczna będzie specjalistyczna konsultacja.

Zdrowie i radość

Prawidłowe postępowanie na co dzień na pewno wpłynie na poprawę naszego stanu – zarówno cielesnego, jak i duchowego. Ruch, dobrze zbilansowane odżywanie się oraz uśmiech na pewno ten proces wspomogą.

Dlatego o zdrowie trzeba dbać codziennie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x