Post sponsorowany

W dzisiejszych czasach większość osób prowadzi siedzący tryb życia. Wiąże się on z niewielką ilością ruchu, garbieniem się podczas pracy przed komputerem, a to skutkuje chorobami i uciążliwym bólem pleców. Jak można sobie pomóc i zapobiegać pogłębianiu się wad kręgosłupa? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest spanie na odpowiednim podłożu. Jaki materac wybrać, gdy bolą plecy?

Przyczyny bólu pleców

Za głównego wroga zdrowych pleców uważa się siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej stał się prawdziwym problemem w społeczeństwie, ponieważ większość osób wybiera wygodne rozwiązania np. windę zamiast schodów czy tramwaj w miejsce spaceru. To z kolei sprawia, że w ciągu dnia mięśnie nie wykonują potrzebnej pracy do utrzymania organizmu w dobrej kondycji fizycznej. Kolejną kwestią, która przesądza o bólu pleców, jest nieodpowiednio dobrany materac do spania – właściwy model może zarówno załagodzić dotychczasowe dolegliwości bólowe, jak i – w zależności od przyczyny bólu – zupełnie go wyeliminować.

Jaki materac wybrać, gdy bolą plecy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki materac wybrać, gdy bolą plecy? Jedyną uniwersalną odpowiedzią na to pytanie jest zakup produktu u najlepszego producenta. Pozostałe parametry materaca należy dobrać sugerując się indywidualnymi preferencjami, ale też wzrostem, masą ciała oraz dolegliwościami użytkownika. Materac należy dopasować tak, aby zapewniał doskonałą amortyzację ruchów i solidne podparcie kręgosłupa. Doskonale sprawdzą się zatem modele z pianki wysokoelastycznej czy termoelastycznej. Dobry materac będzie posiadał również podział na strefy komfortu, z których każda odpowiada poszczególnej części ciała, dzięki czemu materac idealnie podpiera krzywizny kręgosłupa, a ciało pozostaje w odpowiednim, naturalnym ułożeniu.

Materac na bolące plecy – najlepszy model

Zakupu materaca najlepiej dokonać u godnego zaufania producenta np. SleepMed. Firma posiada w swoim asortymencie produkty medyczne, które wykorzystują doskonałej jakości pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne, strefy komfortu czy nawet regulację twardości! Na sam początek warto zwrócić uwagę na modele SleepMed Supreme oraz SleepMed Premium, które idealnie wpisują się w przedstawiony opis materaca dla osoby z bólami pleców. Ich dodatkowym atutem jest wykorzystanie technologii Airforce®, zapewniającej odpowiednią wentylację wewnątrz produktu.

Odpowiedni materac pomoże załagodzić bóle pleców pod warunkiem, że będzie on od dobrego producenta np. SleepMed. Dzięki niemu użytkownik odczuje dużą ulgę i zapomni o bólu. Warto zakupić materac zanim wystąpią ewentualne dolegliwości, ponieważ działania profilaktyczne pomogą uchronić się przed niepożądanym uczuciem dyskomfortu.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x