Post sponsorowany

Wszystkie osoby, które zwracają uwagę na zdrowy styl życia i potrzeby swojego organizmu, powinny zainteresować się działaniem młodego jęczmienia. Najczęściej można znaleźć go w sproszkowanej formie, co pozwala na zachowanie dużej ilości składników odżywczych i dokonanie w organizmie naprawdę pozytywnych zmian.

Młody zielony jęczmień – formy przyjmowania

Sproszkowany jęczmień powstaje za pomocą wyciskania i wirowania soku w odpowiedniej temperaturze. Sproszkowany sok z zielonego jęczmienia ma najwięcej środków odżywczych, a co za tym idzie – wykazuje najlepsze działanie lecznicze. Inną opcją jest spożywanie j jęczmienia ze sproszkowanych liści. W obu opcjach spożywa się go po rozpuszczenie w letniej wodzie.

Tak przygotowany jęczmień można pić dwa razy dziennie, najlepiej pół godziny przed posiłkiem. Co ważne, zielony jęczmień można dodawać także do sosów albo zup. Sprawdzi się także jako składnik koktajlu. Kiedy smak soku z jęczmienia nie odpowiada pijącemu, albo nie ma się czasu na przygotowywanie potraw z jęczmień, to można zdecydować się na jęczmień w tabletkach. Na rynku można je spotkać w dość szerokiej rozbieżności cenowej – jest to zależne od bazy wykonania i stopnia skondensowania produktu. W takim wypadku ważne jest również zwrócenie uwagi na dawkowanie tabletek.

Nie da się ukryć, że młody jęczmień staje się coraz bardziej popularny, gdyż jest dobrą metodą do wspomagania odchudzania, ale wpływa także pozytywnie na inne aspekty zdrowia. Pomaga bowiem oczyszczać organizm, uzupełnia zapas witamin, ma działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Pomaga więc na przykład w walce ze stanami zapalnymi czy ze zmianami skórnymi. Jego systematyczne spożywanie przyniesie widoczne zmiany i duże korzyści.

Właściwości młodego jęczmienia

Zawiera on naprawdę duże ilości składników odżywczych. Można wśród nich wymienić:

– witaminy: C, E, B1, B2, B6, B12

beta-karoten (czyli antyoksydant),

– kwas foliowy,

– potas.

– wapń,

– żelazo,

– mangan,

– cynk,

– krzem.

Warto wspomnieć, że witamina B12 jest bardzo przydatna wegetarianom (którzy często cierpią na jej niedobory), a zawartość wapnia jest kilkadziesiąt razy większa niż np. w pszenicy. Mangan, cynk i krzem wpłyną zaś korzystnie na wygląd włosów i paznokci. Młody zielony jęczmień jest także źródłem rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który to przyśpiesza oczyszczanie układu pokarmowego z resztek jedzenia.

Do wyjątkowych właściwości zielonego jęczmienia można zaliczyć zawartość chlorofilu, to znaczy “płynnej energii słonecznej”. Dzięki systematycznemu spożywaniu jęczmienia można liczyć na to, że skóra zyska lekko ciemniejszy koloryt i lepszy wygląd. Trzeba także wspomnieć, gdyż jest to ważne w wielu dietach, że młody jęczmień jest produktem bezglutenowym. Jest tak, bo zbiory odbywają się wtedy, kiedy roślina jeszcze nie zaczęła wytwarzać tej substancji.

Działanie i wpływ na organizm

Największą popularność zielony jęczmień zyskał ze względu na swoje właściwości odchudzające. Zawiera on bowiem wspominany wcześniej błonnik, a także wywołuje uczucie sytości zaraz po zjedzonym posiłku. Utrata zbędnych kilogramów jest możliwa także dlatego, że jęczmień skutecznie oczyszcza żołądek i wspomaga perystaltykę jelit (ja jednocześnie oczyszcza je z toksyn i zanieczyszczeń). Co więcej, działania te mają pozytywny wpływ na wchłanianie wszystkich składników odżywczych. Jednak odchudzanie to tylko jeden z aspektów prozdrowotnego działania zielonego jęczmienia. Do jego zalet można zaliczyć także to, że:

– Dostarcza wielu składników odżywczych, minerałów oraz białka.

– Zawarty w jęczmieniu chlorofil wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, działa on także przeciwzapalnie i dezynfekująco: dzięki czemu niweluje bakterie tlenowe, które rozwijają się w ustach (co gwarantuje świeży oddech). Chlorofil wpływa też na przyspieszenie metabolizmu tłuszczów i obniżenie złego cholesterolu we krwi.

– Antyoksydant ( jakim jest glikozylisowiteksyna) działa przeciwzmarszczkowo i opóźnia starzenie się organizmu.

– Działanie dezynfekujące przyspiesza leczenie zmian skórnych, takich jak trądzik lub opryszczka.

– Poprawa wyglądu i wzmocnienie włosów oraz paznokci.

– Magnez wpływa na prawidłowe działanie układu nerwowego, pomaga również w stanach przedłużającego się stresu.

– Hamowanie procesów chorobotwórczych astmy oskrzelowej, nowotworów i choroby Parkinsona.

– Jęczmień jest leczeniem wspomagającym u osób z cukrzycą, ponieważ jego regularne spożywanie zmniejsza wahania poziomu cukru we krwi.

Jest to możliwe dzięki mukopolisacharydom i aktywnemu działaniu chromu, cynku oraz manganu. Co więcej, uzupełnia tak potrzebne w tym przypadku: witaminy B i C oraz selen.

Tak długa lista zalet, jakie niesie ze sobą młody zielony jęczmień, jest wystarczającym powodem do tego, by spróbować włączyć go do własnej diety.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x