Graviola, podobnie jak acerola, jest rośliną wiecznie zieloną o dużych, słodko-kwaśnych owocach. Wywodzi się z Ameryki Łacińskiej, gdzie wiedza o jej niezwykłych właściwościach jest najbardziej rozpowszechniona. Czy może uleczyć różne rodzaje raka? W jaki jeszcze sposób może przyczynić się do zachowania zdrowia jak najdłużej?

Właściwości gravioli

Jest ich bardzo wiele, a do najważniejszych można zaliczyć działanie przeciwwirusowe, redukcję odczuwanego bólu oraz wspomaganie walki organizmu z nowotworami. Ponadto, jest stosowana na biegunkę, gorączkę, reumatyzm, problemy z wątrobą, nadciśnienie, wysoki poziom cukru czy ukojenie nerwów.
Badania w wykazały, że może niszczyć komórki nowotworowe dzięki zawartym w niej acetogeninom annonaceowym. W warunkach laboratoryjnych graviola może pomóc na 12 odmian nowotworu, a jej działanie jest 10 000 razy mocniejsze niż w przypadku chemioterapii.

Naukowcy z Purdue Uniwersity udowodnili, że wyżej wymienione związki działają antyrakowo, jednak nie wykazali ile razy są silniejsze od chemioterapii. Wnioski te odnoszą się do raka piersi, który jest na nią oporny. Z kolei malezyjscy badacze udowodnili, że wyciąg z liści gravioli zapobiega namnażaniu się komórek raka płuc. Istnieją też dowody pochodzące z różnych regionów świata, że roślina ta radzi sobie także z rakiem prostaty, trzustki, wątroby i skóry. Mimo tak obiecujących informacji, dopiero dalsze badania dadzą pewną odpowiedź na pytanie czy graviola to naturalny lek na raka, w dodatku o bardzo silnym działaniu.

Dzięki właściwościom obniżającym poziom cukru we krwi, wyciąg z liści flaszowca wspomaga leczenie cukrzycy. Nie tylko zmniejsza poziom glukozy, ale także ochrania komórki beta trzustki wydzielające insulinę. Ten dobroczynny wpływ udowodniono jednak (w przypadku badań na szczurach) u chorych osobników, u zdrowych nie zaobserwowano tego rodzaju skutków.

Graviola pomoże też złagodzić stan zapalny oraz ból. Wyciągi z owoców mają działanie hamujące na na enzymy COX i COX-2 współodpowiedzialne za syntezę przekaźników, które pobudzają receptory bólowe.

Dobra wiadomość dla osób w grupie ryzyka choroby wrzodowej– ekstrakt z liści flaszowca jej zapobiega. Wyniki badań na szczurach, które przeprowadzili malezyjscy naukowcy pokazały, że po podaniu wyciągu w organizmie gryzoni wzrósł poziom prostaglandyn (hormony działające ochronnie na błonę śluzową żołądka), ale nie tylko- zwiększyła się także ilość antyoksydantów.

Graviola wzmacnia odporność organizmu i przyspiesza proces zdrowienia. Może być bardzo pomocna osobom chorym na nadciśnienie, cukrzycę czy żyjącym w stresie. Jej najbardziej spektakularne, antynowotworowe właściwości wciąż są poddawane badaniom, dlatego warto śledzić nowinki medyczne.

 

Źródła:

www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/graviola-leczy-raka-wlasciwosci-i-zastosowanie-gravioli_43929.html
bonavita.pl/graviola-wlasciwosci-tabletki-sok-z-gravioli-cena-opinie
www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1054-graviola.aspx?activeingredientid=1054
www.medicalnewstoday.com/articles/319720.php

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x