Post sponsorowany

Biały i nieskazitelny uśmiech dodaje nam nie tylko uroku, ale także i pewności siebie, z tego też względu coraz więcej osób poddaje się profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów. W dzisiejszych czasach, zastosowanie innowacyjnych technologi pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Zastanawiasz się, która z dostępnych metod rozjaśniania uśmiechu przyniesie najlepsze rezultaty?

Wybielanie zębów – metody

Choć na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów przeznaczonych do wybielania zębów w warunkach domowych, to zgodnie z opinią specjalistów najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest udanie się na profesjonalny zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym. Niestety samodzielne i nieumiejętne wybielanie zębów może doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkliwa, co z kolei negatywnie wpłynie na zdrowie i wygląd naszego uzębienia.
Wybielanie zębów w klinice stomatologicznej jest skuteczne i bezpieczne. Osoby zainteresowane odmianą swojego uśmiechu mogą skorzystać między innymi z wybielania zębów metodą laserową, nakładkową lub lampą Beyond. W przypadku tej pierwszej pacjenci mogą liczyć na uzyskanie natychmiastowych efektów, niestety wiąże się ona z dehydracją szkliwa. Metoda nakładkowa choć bezpieczniejsza dla zębów, wymaga stosowania specjalnych nakładek wypełnianych żelem wybielających przez okres co najmniej siedmiu dni. Obecnie dużą sympatią wśród pacjentów cieszą się zabiegi rozjaśniania uśmiechu przy pomocy lampy Beyond, które cechują się dużą skutecznością bez ryzyka uszkodzenia szkliwa lub zębów.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Przed udaniem się na profesjonalny zabieg wybielania zębów konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem stomatologiem w celu oceny stanu zdrowia uzębienia. Głównym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest oczywiście próchnica, aktywne stany zapalne i urazy mechaniczne zębów.

Koszt wybielania zębów

Cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym waha się zazwyczaj w granicach 500 a 2000 zł. Ustalana jest ona w sposób indywidualny dla każdej osoby i zależy między innymi od rodzaju zastosowanej metody oraz problemu z jakim zmaga się pacjent. Warto pamiętać również o tym, że po zabiegu konieczne jest przejście na tzw. białą dietę, która wspomoże zachować nam uzyskane efekty. W tym czasie, przez okres 7-14 dni należy unikać spożywania barwiących napojów i pokarmów takich jak np.: kawa, herbata, czerwone buraki, sok z porzeczek, sosy pomidorowe, curry itp.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Medykus.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x